Projekt Gryfia 2.0, czyli budowa nowej hali widowiskowo-sportowej w Słupsku to inwestycja, o której w najbliższych miesiącach w mieście mówić będzie się często. Oto podstawowe liczby dotyczące nowego obiektu, który – według ostatnich zapowiedzi – gotowy ma być latem 2018 roku.

hala_dane

Na ostatniej sesji słupscy radni zgodzili się na zmianę w budżecie miasta i wydanie pieniędzy na projekt nowej drogi do planowanego obiektu koło parku wodnego. Podczas obrad zastępca prezydenta Słupska Marek Biernacki tłumaczył też, że konieczne jest połączenie hali z aquaparkiem, co wpłynie na atrakcyjność kompleksu. Magistrat jest już praktycznie gotowe do ogłoszenia przetargu na projekt techniczny.

W trakcie dyskusji nad uchwałą Biernacki zaznaczył, że koszt budowy hali może zmienić się po opracowaniu projektu. Podał też kwotę ok. 6-7 mln zł netto, które wydać ma miasto na budowę obiektu. Zdecydowaliśmy się jednak w naszym zestawieniu zamieścić dane brutto podane przez urzędników magistratu w Biuletynie Informacji Publicznej.

UM Słupsk

UM Słupsk

Uchwała dotycząca hali przyjęta na ostatniej sesji dotyczy sporządzenia zmiany planu „Dzielnica Północ”.

„Konsekwencją będzie wprowadzenie zapisów odnoszących się do wspólnego bilansowania miejsc parkingowych dla kilku inwestycji, oraz ewentualne zamknięcie istniejącego układu drogowego w pętlę komunikacyjną obsługującą Park Wodny, Hale Sportową oraz przyszły przystanek kolejowy. Obecnie w ramach budowy Parku Wodnego wykonano 334 miejsca postojowe dla samochodów osobowych. Dla Hali Sportowej według dotychczasowego m.p.z.p. winno się wykonać 270 miejsc postojowych. Zasadne jest, aby ze względu na bliskie sąsiedztwo obu obiektów i ze względu na koszt budowy nowych miejsc postojowych, dokonać wspólnego bilansu uwzględniającego łączne potrzeby obu obiektów, a nie każdego z osobna. W analizie ilości miejsc postojowych dla tego obszaru winno się też uwzględnić miejsca przewidziane dla obsługi planowanego przystanku kolejowego oraz wykonane dla Słupskiego Inkubatora Technologicznego. Wprowadzając powyższe zmiany do m.p.z.p. Miasto zamierza pomieścić drogę i miejsca postojowe będące elementem inwestycji budowy Hali Sportowej w granicach władania” – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Udostępnij.

Notice: Korzystanie z get_currentuserinfo uznawane jest za przestarzałe od wersji 4.5.0! Zamiast tego użyj wp_get_current_user(). in /home/gryfstro/domains/gryf24.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 3879