Władze Słupska chcą przyjąć uczestników Światowych Dni Młodzieży. Samorządowcy napisali w tej sprawie list do biskupa Edwarda Dajczaka, ordynariusza diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Pod koniec lipca tysiące osób z najdalszych zakątków naszego globu przyjadą do Polski, żeby wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. To wydarzenie poprzedzą kilkudniowe spotkania w diecezjach na terenie całego kraju. Młodzi chrześcijanie pojawią się także w największych miastach diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Ich obecność planowana jest również w Słupsku, gdzie około czterech dni spędzi ponad setka pielgrzymów.

Okazuje się, że w przygotowania do diecezjalnej części Światowych Dni Młodzieży włączyły się także władze Słupska. Na facebook’owym profilu grupy Meriba, czyli słupskich wolontariuszy ŚDM, pojawiło się zdjęcie listu do biskupa Edwarda Dajczaka.

„Jako władze Słupska z ogromną radością włączylibyśmy się w to wspólne przeżywanie Światowych Dni Młodzieży. Dlatego zwracam się o wskazanie, w jaki sposób moglibyśmy zaangażować się w realizację dzieła Jana Pawła II, aby pobyt w naszym regionie dla młodych ludzi okazał się niezapomnianym przeżyciem duchowym, kulturowym i społecznym” – czytamy w piśmie.

To cytat z dokumentu z przełomu stycznia i lutego, pod którym podpisała się wiceprezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka.

List skierowany do biskupa Dajczaka jest o tyle zaskakujący, że zbiega się w czasie z dyskusją o neutralności światopoglądowej w słupskim ratuszu, akcją liczenia krzyży, czy sprawą portretu Jana Pawła II. Dokument jest też zaskoczeniem dla wielu duchownych, którzy obawiali się, że władze Słupska mogą sprawiać problemy w związku z organizacją diecezjalnej części Światowych Dni Młodzieży.

Decyzje w sprawie obecności zagranicznych gości w Słupsku zapadną jeszcze w tym miesiącu.

fot. Krakow2016.com

fot. Krakow2016.com

Udostępnij.