Widoczne 1 z 5

Dowodzenie w 9 Dywizjonie Przeciwlotniczym w Ustce objął kmdr ppor. Arkadiusz Mikołajewski z Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej, awansując na stopień komandora porucznika.

Przekazanie obowiązków odbyło się w poniedziałek na placu apelowym Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce. W uroczystości uczestniczył pełniący obowiązki dowódcy 3 Flotylli Okrętów kmdr dr Kazimierz Pulkowski.

Kmdr por. Arkadiusz Mikołajewski jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie z 1997 roku. W latach 1997 – 2003 służył na stanowiskach dowódcy plutonu i dowódcy kompanii w Centrum Szkolenia Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie. Od października 2003 roku zajmował stanowisko dowódcy baterii w 9 Dywizjonie Przeciwlotniczym. W latach 2007 – 2010 pełnił obowiązki na stanowisku młodszego specjalisty w Centrum Operacji Morskich. Od marca 2010 roku pełnił służbę w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej na stanowisku starszego wykładowcy. W takcie służby wojskowej dwukrotnie brał udział w misjach poza granicami państwa w ramach: PKW UNFIL w Libanie oraz PKW KFOR w Kosowie. Rozkazem nr 26 Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych z dnia 9 marca 2016 roku został wyznaczony na stanowisko dowódcy 9 Dywizjonu Przeciwlotniczego. Kmdr por. Arkadiusz Mikołajewski jest żonaty. Interesuje się historią wojskowości, żeglarstwem oraz motoryzacją.

Historia 9 Dywizjonu Przeciwlotniczego zaczęła się niemal 42 lata temu, kiedy sformowano go na bazie rozformowywanej 5 Baterii Artylerii Stałej. Po wielu przekształceniach w 2006 roku został podporządkowany 3 Flotylli Okrętów i stacjonuje w Ustce.

fot. por. Anna Cieślak/3FO

fot. por. Anna Cieślak/3FO

Widoczne 1 z 5
Udostępnij.