9 kwietnia premiera sztuki teatralnej słupskiego autora Daniela Odiji. Premierze towarzyszyć będą aż cztery wystawy fotograficzne. O dwóch wcześniejszych nasz serwis napisał już wcześniej.

Tymczasem 6 kwietnia o godz. 18 w Kulturalnej Uczcie przy ul. Sienkeiwicza 7 odbędzie się „Długi wernisaż”, podczas którego zaprezentowane zostaną prace Klaudyny Gołębiewskiej. Dla autorki zdjęć ulica Długa to przede wszystkim kraina dzieciństwa i czar wspomnień.

Mieszkając na tej ulicy, chciałam zobaczyć ją na nowo, po wielu latach od czasu mojego dzieciństwa. Użyłam narzędzia – aparatu fotograficznego. Fotografia uświadomiła mi niezwykłość miejsc budowanych przez światło i nastrój. Pamięć ludzka jest inspirująca. Tworzy własną narrację-odkrywa napięcia, tajemnice czasu, odświeża minione emocje. Próby łączenia techniki graficznej i metody malarskiej jest próbą mojej własnej opowieści o ulicy, na której mieszkam – mówi fotografka.

W ramach wernisażu odbędzie się też spotkanie i dyskusja z jej autorką a także mieszkańcami ulicy Długiej i autorem powieści „Ulica” Danielem Odiją. Spotkanie poprowadzi profesor Kazimierz Jałowczyk.

„Człowiek i ulica” to kolejna wystawa uświetniająca premierę sztuki Daniela Odiji. Wernisaż wystawy odbędzie się 8 kwietnia o godz 19.30 po spektaklu we foyer Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku. Autorem zdjęć jest młodzież z Zespołu Szkół Technicznych w Słupsku „Drzewniak”.
Inspiracją do stworzenia ekspozycji były teksty Daniela Odiji. Niektóre fotografie zostały zrealizowane specjalnie dla potrzeb kwietniowej wystawy, a część została wyłoniona przez jej kuratora Janusza Wrońskiego spośród wcześniejszych prac młodzieży ilustrujących życie ulicy. Taki zabieg podkreśla uniwersalizm literackiego dzieła, pokazuje że temat jest aktualny w każdej przestrzeni i czasie.

Udostępnij.