Do premiery najnowszej sztuki Nowego Teatru pozostał tydzień. O sztuce według własnej prozy niewiele wie Daniel Odija. – Dla mnie to będzie wielka niespodzianka.  Nie byłem nawet na próbie, zabrakło mi czasu – mówi autor „Ulicy”.

Premiera „Ulicy” zaplanowana jest na 9 kwietnia, a towarzyszą inne wydarzenia. Pierwsze, czyli otwarcie wystawy przed ratuszem już za nami. W niedzielę w Kafeinie będzie można zobaczyć ekspozycję zdjęć Magdy Tramer „Twarze ulicy”. Kolejna wystawa towarzyszącą premierze będzie otwarta w restauracji „Kulturalna Uczta”.

– Cieszę się, że wokół tej sztuki dzieje się wiele – mówi Daniel Odija. – Jestem jej bardzo ciekaw. Po rozmowie z reżyserem Iwo Vedralem dałem mu wolną rękę i postanowiłem się nie wtrącać. Będzie to dla mnie wielka niespodzianka jak Iwo spojrzał na moje pisanie.

„Ulica” to pierwsza powieść słupszczanina. Pisarz swoje inspiracje czerpał obserwując ulice w centrum miasta. To także pierwsze dzieło Odiji, które trafia na deski teatru w jego rodzinnym mieście. Wcześniej w Krakowie można było obejrzeć sztukę inspirowaną powieścią „Tartak”.

Udostępnij.