Wielkimi krokami zbliża się głośna premiera sztuki „Ulica” autorstwa Daniela Odiji. Premierze towarzyszyć będzie wiele wydarzeń kulturalnych i artystycznych, między innymi wystawa fotografii Magdy Tremer zatytułowana „Twarze ulicy”. Wernisaz już 3 kwietnia o godz. 19:30 w Kafeinie przy ul. Nowobramskiej 2.

„Twarze ulicy” to cykl portretów aktorów Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku. Tematycznie projekt ma nawiązywać do powstającej sztuki teatralnej, która realizowana jest w oparciu o tekst Daniela Odiji pt: „Ulica”. Prezentować będzie zbiór scenek rodzajowych, portretujących życie literackich bohaterów. Jeden motyw – inspiracja życiem ulicy ulegnie tym samym kilkukrotnym transformacjom. Codzienne życie w ujęciu literata, przekonwertowane przez twórców teatru, a to wszystko opowiedziane językiem fotografii, ma szansę stać się kanwą dla ciekawego materiału promującego wydarzenie, jakim jest premiera planowana na 9 kwietnia.

W ramach wernisażu odbędzie się też spotkanie i dyskusja z jej autorką a także aktorami Nowego teatru i autorem powieści „Ulica” Danielem Odiją.

Udostępnij.