We wtorek w kawiarni Kafeina w Słupsku zakończono zbieranie podpisów pod petycją z wyrazami poparcia dla Katarzyny Odrowskiej, słupskiej aktywistki, która może być ukarana za organizację pikiety przed dworcem kolejowym w Słupsku.

Odrowska podpisy

Zbierania podpisów poparcia w Kafeinie w Słupsku.

Przypomnijmy. Katarzynie Odrowskiej, prezesce stowarzyszenia Aktywne Pomorze ze Słupska, zarzucono zorganizowanie nielegalnego zgromadzenia w czerwcu ubiegłego roku. Chodziło o demonstrację przed słupskim dworcem PKP za budową dwóch torów z Trójmiasta do Słupska (aby zwiększyć liczbę połączeń kolejowych i skrócić czas przejazdu pociągiem). Po ponad pół roku od tego wydarzenia, Odrowska była przesłuchiwana przez słupską policję i postawiono jej zarzut zorganizowania demonstracji bez zezwolenia. Nie przyznała się. Sprawa najprawdopodobniej znajdzie finał w sądzie.

Odrowską poparły lokalne organizacje pozarządowe oraz wiele osób prywatnych, które były zaskoczone, że za organizację pikiety, mającej na celu zwrócenie uwagi rządzącym na problem wykluczenia komunikacyjnego regionu, można być ukaranym. Pod petycją za niekaraniem aktywistki, w ciągu zaledwie tygodnia, podpisało się ponad 1000 osób.

 

Czytaj więcej:

Petycja w obronie Odrowskiej. Sprawą zainteresował się RPO

Represje wobec słupskiej działaczki społecznej za walkę o dwa tory do Słupska

Biedroń: policja powinna zachować zdrowy rozsądek

 

 

 

 

Udostępnij.