Studenci pomorskich uczelni, którzy wyróżniają się nie tylko wysoką średnią ocen, ale też mają na swoim koncie osiągnięcia artystyczne, czy sportowe mogą wziąć udział w konkursie o nagrodę Czerwonej Róży. Na najlepszego studenta czeka samochód, a najlepsze koło naukowe 12 tys. zł.

Statuetka Czerwonej Róży trafia do rąk wybitnych i najbardziej wyróżniających się studentów pomorskich uczelni. By wygrać, trzeba mieć talent, być zdolnym i pracowitym. W konkursie liczy się wysoka średnia ocen, ale także aktywność pozanaukowa, osiągnięcia w dziedzinach społecznej, sportowej i artystycznej – zachęcają organizatorzy konkursu ze Stowarzyszenia Czerwonej Róży.

Kandydatów do nagrody zgłaszają bezpośrednio władze poszczególnych uczelni, wskazując po jednym kandydacie w każdej kategorii: najlepszy student; najlepsze koło naukowe; wychowanie morskie studentów. Na wybór swoich kandydatów i przesłanie kandydatur uczelnie mają czas do 22 kwietnia 2016 roku.

Na laureatów poza statuetką Czerwonej Róży, czekają również cenne nagrody. Najlepszy student otrzyma samochód osobowy, koło naukowe 12 tys. zł. Na laureatów w kategorii wychowanie morskie studentów czeka 10 tys. zł. Zwycięzca konkursu  otrzyma także możliwość reprezentowania regionu w ogólnopolskim konkursie na najlepszego studenta RP – Primus Inter Pares.

Wszelkie szczegóły dotyczące możliwości udziału w konkursie oraz regulamin konkursu dostępne są w rektoratach właściwych ds. kształcenia pomorskich szkół wyższych biorących udział w konkursie, w siedzibie Stowarzyszenia Czerwonej Róży oraz pod adresem mailowym konkurs@czerwonaroza.org.pl.

Statuetka Czerwonej Róży do rąk wybitnych, najbardziej wyróżniających się studentów, trafia od ponad 50 lat. Nagrodę na początku wręczano poetom, pisarzom, później także młodym naukowcom i politologom. Dziś laureaci pierwszych edycji konkursu są znanymi lekarzami, inżynierami, artystami, biznesmenami i politykami. Konkurs reaktywowano po dziesięciu latach przerwy w 1999 roku.

Szczegółowe informacje na temat konkursu są dostępne na stronie: www.czerwonaroza.org.pl

 

PAP – Nauka w Polsce

Udostępnij.