Widoczne 1 z 5

To nie prima aprilis : od 1 kwietnia, po przeszło 13 latach starań na linii Słupsk – Ustka obowiązywać będzie jeden bilet miesięczny. To znaczne ułatwienie dla pasażerów. Jak udało nam się dowiedzieć – nie wszystko odbyło się „po dobroci”. Przy okazji przypominamy czym jeździlismy do Ustki jeszcze niedawno. 

Od 1 kwietnia 2016 r. PKS Słupsk, Nord Express oraz Ramzes będą prowadzić wspólny bilet miesięczny dla połączenia Słupsk – Ustka – Słupsk. Posiadając bilet miesięczny na jedną z wymienionych linii (zakupiony u jednego z tych trzech operatorów), można korzystać z połączeń wszystkich trzech przewoźników. Zatem od nowego miesiąca niebieska linia, linia 100 i linia 20 mają jeden bilet.

Wspólny bilet

Wspólny bilet

Przypomnijmy historię współpracy przewoźników na tej linii, która to rozpoczęła się w 2003 roku. Wówczas  po przeszło półrocznych negocjacjach z udziałem przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego udało się „ucywilizować” współpracę przewoźników na tej linii.

Po gorących latach 90. i wolnej amerykance, podjeżdżaniu, podkradaniu pasażerów i prawdziwych „wilczych stadach” autobusów na trasie do Ustki (po których następowała półgodzinna przerwa) w końcu udało się posadzić przy stole wszystkich przewoźników, którzy wówczas jeździli na tej trasie – wspomina Piotr Rachwalski, inicjator współpracy przewoźników, wówczas specjalista w PKS Słupsk.

 

Widoczne 1 z 5
Udostępnij.