Pomysł na rewitalizację śródmieścia Słupska znalazł się wśród 20 najlepszych projektów w kraju. Miasto na sporządzenie samej dokumentacji i przygotowanie projektu otrzyma 1 859 000 złotych.

Słupsk wystartował w konkursie Ministerstwa Rozwoju. Spośród 247 projektów tylko 20 otrzyma dofinansowanie. Słupsk jest jedynym miastem z województwa pomorskiego, który je dostanie.

To efekt blisko rocznej pracy zespołu – mówi Marek Biernacki, wiceprezydent Słupska. – Przez ten czas przeprowadziliśmy dokładne analizy i badania sprawdzające, który  rejon miasta ma być poddany rewitalizacji.

Konkretnie chodzi o rejon ulicy Długiej oraz Podgrodzie. Za pieniądze z ministerstwa miejscy urzędnicy opracują pełną dokumentację rewitalizacji. – Będziemy rozmawiali  z mieszkańcami na temat tego jakich zmian oczekują – mówi Justyna Pluta z Urzędu Miejskiego w Słupsku. – Ponadto będziemy także pracować nad wyjściem mieszkańców z bezrobocia i nałogów.

Teren, który ma być poddany rewitalizacji, należy do najbardziej zdegradowanych w mieście. To także obszar, w którym najczęściej dochodzi do popełnienia przestępstw. Partnerami miasta w projekcie ma być również policja, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie i Powiatowy Urząd Pracy.

Gdy dokumentacja będzie gotowa, miasto ma aplikować o środki potrzebne do przeprowadzenia rewitalizacji. Na ten cel potrzeba około 60 milionów złotych.

Udostępnij.