W piątkowy wieczór 25 kwietnia o godz. 20 w słupskim Motor Rock Pub dla fanów mocnego brzmienia zagra Arshenic. Ze względu na swój charakterystyczny wizerunek zespół wpisuje się w nurt „Zombie Gothic Melodic Metal”.

Grupa zawiązała się w 2006 roku w Trójmieście. Ma swoim koncie liczne koncerty oraz 5 płyt: W plecy nóż” z 2006, „Lilie” z 2008, „Arshenic” z 2009, wzbogacona o nowe utwory „Arshenic” wydana ponownie w 2015. W lutym 2016 światło dzienne ujrzał krążek „Erased”, który prezentuje nowe brzmienie, mieszczące się w gatunku alternative metal. Najnowsze utwory tworzone są w bardziej surowej i drapieżnej stylistyce. Nie brakuje im jednak melodyjności, która charakteryzuje brzmienie zespołu.

Arshenic ma na swoim koncie liczne sukcesy i nagrody zdobyte na festiwalach i przeglądach muzyki rockowej. W 2011 szerokim echem odbił się również ich występ w programie „Must Be The Music II” i wykonanie coveru utworu Lady Gagi „Paparazzi” w wersji metalowej.

W 2012 zespół zawiesił działalność, by powrócić na scenę dwa lata później. W styczniu 2015 grupa zorganizowała akcję charytatywną „Pucha dla Sierściucha” i ku radości fanów zagrała pierwszy po przerwie koncert.

W tym roku zespół świętuje okrągłe 10 lat na scenie.

Udostępnij.