Ponad trzy miliony złotych otrzyma Ustka na kompleksową ochronę i rewaloryzację obszarów cennych przyrodniczo.

Informacje o dofinansowaniu da Ustki chwilę po podpisaniu umowy z marszałkiem województwa zamieścił na swoim profilu na Facebooku burmistrz Jacek Graczyk

Za pieniądze unijne Ustka zamierza wybudować sieć ścieżek pieszo–rowerowych w Strefie A Uzdrowiska: wzdłuż klifu wraz z połączeniem z ul. Wczasową, od rozwidlenia ul. Rybackiej w kierunku wsi Przewłoka, na odcinku od rozwidlenia ul. Rybackiej wzdłuż drogi betonowej do skrzyżowania z ul. Wczasową, dojść do plaży zachodniej zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie wydm.

Planowane jest również zagospodarowanie tych terenów oraz lasku przy Trakcie Solidarności, parku u zbiegu ulic Wilczej i Kościelniak. Zagospodarowanie polegać będzie na wykonaniu leśnych ścieżek edukacyjnych, zabezpieczeniu miejsc cennych przyrodniczo, nasadzeniu rodzimą roślinnością, montażu małej architektury i tablic edukacyjno-informacyjnych .

Projekt zakłada również prowadzenie szerokich działań informacyjno- edukacyjnych z udziałem Nadleśnictwa Ustka, a także przygotowanie aplikacji mobilnej o skarbach usteckiej przyrody oraz szlakach pieszych i rowerowych, prowadzących przez obszary cenne przyrodniczo. Jego realizacja ma zakończyć się w listopadzie 2018 roku.

Udostępnij.