Widoczne 1 z 8

Najnowszy nabytek SKM, czyli szybki pociąg Impuls przyjechał do Słupska. Na razie była to jazda testowa. To oznacza, że w przyszłości nowoczesne składy będą jednak jeździć na trasie do Słupska już z pasażerami. Wcześniej nie było to jasne, bo przewoźnik zmieniał swoje deklaracje.

Najnowszą wersją Impulsa na razie przejechali sami kolejarze, którzy oceniali skład. Jak udało się nam dowiedzieć, testy wypadają pomyślne. – To fajny pociąg dla obsługi – mówi Jarosław Kuleszewicz, maszynista. – Pominięte lub ulepszone zostały urządzenia wadliwe w starszych jednostkach. Jest sporo elektroniki, która na pewno ułatwi nam pracę. Jest także sporo udogodnień dla pasażerów.

Nowy Impuls przede wszystkim sprawia wewnątrz wrażenie przestronnego. Siedzenia są ergonomiczne i wygodne. W kilku punktach składu zamontowane są wyświetlacze i monitory, na których przewoźnik wyświetla komunikaty i informacje. Nie brakuje także miejsc, w których można na przykład pozostawić bezpiecznie wózek inwalidzki lub rower. Pociąg ma również wysuwane stopnie.

Według producenta nowy Impuls, który odwiedził Słupsk spokojnie może pędzić z prędkością 160 kilometrów na godzinę. Na trasie z Gdańska do naszego miasta nie przekroczy jednak 120, bo na taką prędkość pozwala stan torów.

fot. gryf24.pl

fot. gryf24.pl

Widoczne 1 z 8
Udostępnij.