Widoczne 1 z 2

Policjanci i wykładowcy Instytutu Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Pomorskiej w Słupsku podsumowali kolejną edycję badań poczucia bezpieczeństwa w Słupsku.

Po raz kolejny grupa około 70 studentów wyruszyła na ulice, aby przepytać zarówno zwykłych mieszkańców jak i przedsiębiorców, czy czują się bezpieczni w Słupsku i czy są zadowoleni z pracy policji. Okazuje się, że tegoroczne wyniki są najlepsze od kilku lat. – Ponad 90 proc. ankietowanych uważa, że czuje się bezpiecznie lub raczej bezpiecznie w ciągu dnia – podsumowuje profesor Marek Stefański, pomysłodawca akcji. Nie oznacza to jednak, że jest idealnie. – Komendant policji powinien zwrócić uwagę na kilka kwestii. Między innymi na chuligaństwo, agresywne zaczepki, brawurową jazdę po Słupsku – to są mankamenty, na które zwracają uwagę mieszkańcy – dodaje prof. Stefański.

Marek Stefański, fot. gryf24.pl

Marek Stefański, fot. gryf24.pl

Z wyników badań zadowolony jest komendant słupskiej policji. – Ocena naszej pracy jest coraz wyższa, ale nie oznacza to, że spoczywamy na laurach – mówi inspektor Andrzej Szaniawski. – Raz w tygodniu spotykamy się i analizujemy dynamikę przestępstw w różnych rejonach Słupska. Ale bywa tak, że wysyłamy patrole w miejsca, w których jest spokojnie, ale oczekują ich obecności osoby biorące udział w naszej ankiecie – podkreśla komendant słupskiej policji.

Widoczne 1 z 2
Udostępnij.