Na drodze rowerowej w kierunku Krępy zalega piach. To niebezpieczne  – zgłosiła nam czytelniczka Marta na alarm@gryf24.pl. Rzeczywiście, po zimie nie usunięto z tej popularnej drogi rowerowej piachu, co utrudnia jej rekreacyjne wykorzystanie. 

alarm@gryf24.pl

alarm@gryf24.pl

Droga rowerowa łącząca Słupsk z Krępą to pierwsza bitumiczna droga rowerowa (a dokładniej ciąg pieszo-rowerowy) wywalczona przez środwiska rowerowe po kilkuletniej kampanii na rzecz stsowania tego rodzaju nawierzchni. Droga rowerowa poprowadzona sladem dawnej linii kolejowej z Słupska do Budowa cieszy się olbrzymią popularnością zarówno wśród rowerzystów, jak i rolkarzy, deskorolkarzy i uprawiających nordic walking. Mimo że nie jest wolna od mankamentów (główny to niebezpieczny, kolizyjny przebieg z dwoma przecięciami ruchliwej drogi do Krepy) co dzień odwiedzają ją setki słupszczan.

dr3

– Niestety po zimie nie posprzątano nawierzchni drogi rowerowej, tak jak to się dzieje na chodnikach w mieście – napisała do nas pani Marta. – Na drodze rowerowej zalega piach, liście i gałązki, co jest niebezpieczne dla rolkarzy i rowerzystów.

alarm@gryf24.pl

alarm@gryf24.pl

Przekażemy temat braku nalezytego pozimowego utrzymania drogi rowerowej do ZIM Słupsk.

Udostępnij.