Przynajmniej połowa ławek i koszy z ulicy Wojska Polskiego zniknie. Zostaną przeniesione w inne miejsca.

Sprawa ustawienia ponad setki ławek i koszy przy zrewitalizowanej al. Wojska Polskiego była bardzo głośna i wzbudziła wiele kontrowersji. Teraz ławek będzie mniej. – Minął czas wymagany projektem unijnym i teraz możemy, nie tracąc dotacji, przenieść ławki w inne miejsce – mówi Krystyna Danilecka-Wojewódzka, wiceprezydent Słupska.

Ławki trafią w inne miejsce. Ratuszowa specgrupa, która monitorowała miasto, wyznaczyło aż 13 obszarów, w które mogłyby być przeniesione. Pierwsze na pewno będą przeniesione na ulicę Starzyńskiego, następne na ulicę Bema. Później w inne rejony miasta.

Władze w ratuszu chcą ożywić al. Wojska Polskiego, która jeszcze kilkanaście lat temu była miejscem spotkań słupszczan. Mają w tym pomóc imprezy plenerowe. W maju zaplanowane jest SALWA, w której wezmą udział miejscowi artyści oraz I Słupski Festiwal Pizzy. – Słupsk pizzą stoi. Przy najstarszej pizzerii w Polsce chcemy, aby zaprezentowali się nasi mistrzowie tego przysmaku. Będę degustacje i prezentacji różnych – dodaje wiceprezydent.

Udostępnij.