Widoczne 1 z 3

Ponad pół tony produktów spożywczych udało się zebrać Annie Mielczarek w ramach akcji „I Wielkanocna Paczka dla Bohatera”. Słupszczanka wspólnie z rodzicami i przyjaciółmi przygotowuje prezenty dla kombatantów.

Produkty zbierano przez ostatnie dwa tygodnie. Darczyńcami były osoby prywatne, firmy oraz instytucje. Zebrane produkty trafia do paczek, które dzięki wolontariuszom zostaną rozwiezione do domów kombatantów wojennych. Akcji patronuje Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Słupsku.

Akcja jest inicjatywą społeczną, ludzi którzy chcą w ten sposób okazać szacunek i podziękować tym, którzy walczyli za naszą wolność, a często żyją w niedostatku i zapomnieniu – wyjaśnia Anna Mielczarek, koordynatorka wydarzenia w Słupsku.

Akcja organizowana była w kilku miastach Polski. W Słupsku pierwszy raz. Wszystkie dary, które udało się zebrać Annie jej bliskim jutro trafią do ponad 100 kombatantów. W paczkach oprócz produktów spożywczych będą także laurki i kartki świąteczne do uczniów szkół z naszego regionu.

IMG_1274

gryf24.pl

Widoczne 1 z 3
Udostępnij.