A tutaj lista produktów zakazanych i polecanych Mamom karmiących piersią, którą otrzymałam od położnej. Każdy zapewne podejdzie do niej inaczej, bo to, co jednemu dziecku szkodzi, na inne nie działa.

Skan_20160318 Skan_20160318 (2)

Po lekturze powyższej listy pewniakiem wydaje się dobra herbatka dla mam karmiących i coś z eco produktów.

Ostatnio wpadła mi w ręce ulotka sklepu z takimi produktami „Eko-Natka” sklep ekologiczny.
Jako, że brzmi jak Eko-Matka popędziłam tam. I był to strzał w dziesiątkę. Zakupiłam herbatkę dla mam karmiących, pyszne wafle ryżowe i wiele innych produktów, z których udało mi się stworzyć z dodatkiem warzyw całkiem dobry, lekkostrawny obiad.

Tym sposobem Eko-Natka staje się miejscem, które mogę polecić młodym Mamom i dostaje ode mnie odznakę MmM.

Jak powiedziała mi Marta Gonera – właścicielka „Eko-Natki – pomysł na sklep ekologiczny zrodził się dwa lata temu, gdy sytuacja życiowa zmusiła ją do powrotu w rodzinne strony. Ma dwójkę dzieci, które wymagają diety bezmlecznej i z tego powodu kilka lat temu, gdy pojawiły się problemy ze zdrowiem u starszego dziecka, zaczęła przyglądać się temu co jedli na co dzień. Przeraziła się, gdy okazało się jak mało wartości ma to jedzenie, które w zasadzie im szkodzi. Odstawili z diety nabiał i większość produktów i przestawili się przede wszystkim na żywność ekologiczną. Po krótkim czasie – jak mówi Marta – poczuliśmy skutki zdrowego odżywiania – odzyskaliśmy siły, rzadziej chorujemy. Po przyjeździe do Słupska poszukiwałam na miejscu produktów, do których miałam wcześniej zdecydowanie łatwiejszy dostęp. Nie było łatwo i w rezultacie sprowadzałam wszystko przez internet. Z czasem okazało się, że większość moich znajomych ma podobne problemy i to zmotywowało mnie do podjęcia się stworzenia takiego miejsca, gdzie będzie można zaopatrzyć się w zdrową żywność.

W ofercie sklepu jest przede wszystkim ekologiczna żywność, suplementy oraz ekologiczne środki czystości oraz kosmetyki. Sporą ich część stanowią produkty dla mam i dzieci.

– Sama jestem mamą – wyjaśnia Marta Gonera i dlatego między innymi sprowadziłam do sklepu bezpieczne dla maluszków szklane butelki.

Butelki wykonane są z najwyższej jakości, odpornego na zmiany temperatury szkła boro-krzemianowego. Pozwala to na bezpieczne podgrzewanie butelki nawet tuż po wyjęciu z lodówki. Dodatkowym atutem butelek jest silikonowy rękaw, który nie tylko ułatwia małym rączkom pewny chwyt i utrzymanie butelki, ale również zabezpiecza ją w przypadku upuszczenia. Butelka rośnie wraz z dzieckiem i może zostać zmieniona w butelkę-niekapek (po zamontowaniu uchwytu do picia) bądź jako pojemnik do przechowywania przekąsek (po zamontowaniu płaskiego zamknięcia). Można myć z zmywarce na górnym stojaku bez konieczności zdejmowania silikonowego rękawa.

Poza tym dla maluszków dostępne są kaszki oraz mleka modyfikowane, herbatki, deserki, obiadki oraz kosmetyki pozbawione parafiny, PEG i parabenów oparte na naturalnych olejkach i wyciągach roślinnych. Dla starszych dzieci dostępne są słodycze bez cukru ,bez laktozy bądź bezglutenowe, desery ryżowe, sojowe jogurty, płatki śniadaniowe i inne przekąski.

Dla mam, które musiały odstawić nabiał, znalazłam w sklepie duży wybór mleka roślinnego, które z powodzeniem zastępuje mleko krowie. Przygotowuję na nim owsiankę, jest bazą pod muesli, czy budyń.

1 2 3
Udostępnij.