Dwa przewijaki, fotele i miejsce do zabawy – tak wygląda pokój dla karmiących rodziców w słupskim ratuszu. Otwarcie jednego z pierwszych gabinetów tego typu w budynkach samorządowych zbiegło się w wernisażem wystawy The Milky Way. Ekspozycja prezentuje matki karmiące.

Na wystawie, którą można oglądać w holu, zaprezentowane są zdjęcia ukazujące matki karmiące dzieci w różnych miejscach. Część fotografii wykonano w plenerze, a część w różnych obiektach użyteczności publicznej w tym słupskim ratuszu.

To ekspozycja, która ma promować karmienie piersią jako naturalną czynność – mówi Barbara Studzińska, jedna z autorek zdjęć. – Mamy, które pozowały do fotografii często spotykały się z różnymi reakcjami ludzi, gdy karmiły swoje dzieci na przykład w parku.

Wernisażowi towarzyszyło oddanie do użytku pokoju dla karmiących. Na ten cel zaadaptowano pokój nr 23, który znajduje się na tak zwanym wysokim parterze.

– Pokój został wyposażony w ramach programu Mama, zdrowia i ja – mówi Justyna Ziętara ze słupskiego ratusza. – W ramach tego programu działa już poradnia laktacyjna oraz szkoła rodzenia.

Pokój, w którym można nakarmić lub przebrać dziecko czynny jest w godzinach funkcjonowania urzędu.

Udostępnij.