Widoczne 1 z 8

Ponad 16 i pół miliona złotych kosztował remont dawnego szpital przy ul. Obrońców Wybrzeża. Obiekt został przebudowany na Centrum Zdrowia Psychicznego. Dzisiaj oficjalnie otwarto placówkę.

Remont trwał blisko trzy lata. Wówczas ZOZ psychiatryczny przejął dawny szpital. Prace przy zabytkowym obiekcie były gruntowne. Została odnowiona elewacja, dach, stolarka okienna oraz wyburzone wszystkie dobudówki, które powstały wraz z rozrastaniem się szpitala. Wyremontowane i dostosowane do potrzeb szpitala psychiatrycznego zostały wszystkie pomieszczenia w budynku.

Trwają jeszcze ostatnie prace porządkowe terenu przy szpitalu – mówi Krzysztof Sikorski, dyrektor placówki. – Zgodnie z planem odnowiony zostanie dawny park. Prace zakończą się do końca czerwca tego roku, bo tyle mamy czasu na rozliczenie dotacji z Urzędu Marszałkowskiego.

Wcześniej ZOZ psychiatryczny mieścił się w trzech oddalonych od siebie placówkach.

Szpital na górce, bo tak nazywany jest ten obiekt po remoncie odzyskał pierwotny wygląd. Obiekt został wybudowany w 1918 roku. Jego budowniczym i projektantem jest Eduard Koch, znany słupski architekt z początku XX wieku.

fot. gryf24.pl

fot. gryf24.pl

Widoczne 1 z 8
Udostępnij.