Akademia Małego Lekkoatlety i Ośrodek Lekkiej Atletyki w Słupsku zapraszają 19 marca 2016 r. na godz. 10 do Lasku Północnego na Wiosenne Przebudzenie – pierwsze z pięciu w tym roku rodzinnych biegów pod wspólną nazwą Lekkoatletyka łączy pokolenia. Udział jest bezpłatny. 

Pierwsza w tym roku impreza rodzinna organizowana w ramach Programu „Lekkoatletyka łączy pokolenia”. Na wspólne bieganie organizatorzy zapraszają całe rodziny, dzieci już od rocznika 2012 pobiegną na dystansie 100 m (obok mogą biec rodzice – aktywni kibice). Następne dystanse to 200 m, 300 m, 400 m, 800 m, 1000 m, dla kobiet 2000 m, mężczyźni 3000 m i dla wszystkich chętnych marsz z kijkami 2000 m.

Rok 2016 to dla Akademii Małego Lekkoatlety i Ośrodka Lekkiej Atletyki w Słupsku przede wszystkim realizacja cyklu zawodów  „Lekkoatletyka łączy pokolenia”, zaplanowano pięć imprez a Wiosenne Przebudzenie zainauguruje program. Zawody odbywają się w ramach realizacji projektu „Lekkoatletyka łączy pokolenia” współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, którego głównym zadaniem jest upowszechnianie aktywności fizycznej wśród różnych grup społecznych i środowiskowych.

Impreza jest bez opłaty startowej, bez rywalizacji (brak oficjalnego pomiaru czasu), ale przede wszystkim rodzinnie i na wesoło.
pokolenia2
Udostępnij.