Ponad 166 najemców lokali komunalnej chce skorzystać z abolicji czynszowej. To 10 procent wszystkich dłużników miejskich.

Tylko do końca miesiąca najemcy lokali komunalnych, którzy mają długi mogą skorzystać z programu abolicji. Program trwa już ponad miesiąc – Do tej pory wpłynęło do nas 166 podań w tej sprawie – mówi Krystyna Danilecka-Wojewódzka, wiceprezydent Słupska. – Ponad 130 osób z tej grupy chce rozłożenia długu na raty. Największy dług jaki do tej pory nam zgłoszono to 62 tysiące złotych, a najmniejszy dwa tysiące złotych.

Miejski program przewiduje dwa warianty umorzenia zadłużenia: 75 procent – w przypadku jednorazowej spłaty pozostałej części zadłużenia oraz 55 procent – w przypadku spłaty pozostałej części zadłużenia w ratach.

Z abolicji czynszowej może skorzystać każdy najemca, który na dzień 30 września 2015 roku posiadał zadłużenie powyżej roku za korzystanie z lokalu i do końca marca tego roku złoży wniosek o restrukturyzację zadłużenia. Wnioski do pobrania na stronie www.slupsk.pl i w siedzibie PGM.

Udostępnij.