Jeszcze w tym roku podpiszemy umowę z wykonawcą parku wodnego – zapewnia Marek Biernacki. Wiceprezydent Słupska jest przekonany, że budowa zakończy się do połowy 2018 roku. Oprócz parku wodnego w kompleksie ma stanąć także hala sportowa i być może hotel.

O planach związanych z Aquaparkiem Biernacki poinformował podczas cotygodniowej konferencji prasowej. – Chociaż tego nie widać bardzo mocno pracujemy w tej kwestii – mówi wiceprezydent. – Chodzi przede wszystkim o koncepcje i wypracowywanie rozwiązań.

Pod tym stwierdzeniem kryją się rozmowy prowadzone przez miasto z potencjalnymi inwestorami. Słupski samorząd od dłuższego czasu szuka inwestora, który dokończyłby feralną budową. Rozmowy toczą się z kilkoma kontrahentami. Z końcem roku ma zostać wyłoniony wykonawca i miasto podpisze z nim umowę. Miasto chce także w pobliżu parku wodnego wybudować halę sportową, w której będą mogły obywać się mecze koszykówki, siatkówki i szczypiorniaka. Oba obiekty mają być oddane w tym samym czasie.

Na najbliższej sesji rady będziemy starali się zmienić  Miejscowy Plan Zagospodarowania dla tego terenu – dodaje Biernacki. – Dotychczasowy wymaga od nas wybudowania dodatkowego parkingu. A dla tego kompleksu wystarczył by tylko jeden, który już jest przy parku wodnym. 

Miasto chce także w przyszłości wybudować tam przystanek SKM. – Marzymy także o wybudowaniu tam hotelu – dodaje Krystyna Danilecka-Wojewódzka, wiceprezydent miasta. – To byłby wówczas kompleks zamknięty.

Park Wodny miał być oddany do użytku w czerwcu 2012 roku. Do tej pory obiekt stoi nie dokończony, a miasto procesuje się z wykonawcą.

Udostępnij.