Uczennice Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku zdobyły prestiżowe nagrody w tegorocznej edycji konkursu „Niekontrolowany Obszar Wrażliwości” –  największym w regionie konkursie dla plastyków amatorów.

 Listopad z okna - praca konkursowa Hanny Lew - Kiedrowskiej

Listopad z okna – praca konkursowa Hanny Lew – Kiedrowskiej

Hanna Lew – Kiedrowska (na zdjęciu głównym) otrzymała Nagrodę Rektora Akademii Pomorskiej za pracę „Listopad z okna”, natomiast Stypendium im. St. Morawskiego i Iwony Grzymskiej za pracę „W piwnicy” uzyskała  Klaudia Kania. Licealistki cieszą się bardzo z przyznanych nagród.

–  To dla mnie wielkie wyróżnienie. Bardzo się cieszę z otrzymanej nagrody i z pewnością stanowi ona dla mnie motywację do dalszego działania. Dziękuję bardzo pani Marii Karpińskiej, która bardzo dobrze przygotowała nas do konkursu – mówi Hanna Lew – Kiedrowska, uczennica Liceum Plastycznego przy ZSI w Słupsku.

Na  konkurs wpłynęły 155 prace 86 autorów, w tym 129 prac malarskich i 26 rzeźb. Prace oceniała komisja w składzie: dr Aleksandra Jadczuk, prof. Kazimierz Jałowczyk, Michał Żesławski i Eugeniusz Kozłowski.

Klaudia-Kania

Klaudia-Kania

W konkursie mogą brać udział wyłącznie twórcy nieprofesjonalni w tym młodzież od 16 lat. „Niekontrolowany Obszar Wrażliwości” adresowany jest do artystów ze Słupska i całego województwa pomorskiego. Jego celem jest ukazanie niezwykłego potencjału oraz niespożytego talentu tkwiącego w twórcach z naszej ziemi. Dodatkowo wystawa pokonkursowa daje szanse na ocenę stanu, dorobku i tendencji w rozwoju amatorskiego ruchu plastycznego.

Tegoroczną edycję swoim patronatem objęli: Marszałek Województwa Pomorskiego – Mieczysław Struk, Prezydent Miasta Słupska – Robert Biedroń oraz Starosta Powiatu Słupskiego – Zdzisław Kołodziejski.

Laureatki konkursu wyróżniono w Sali Widowiskowej Słupskiego Ośrodka Kultury.

Udostępnij.