Prezydent Słupska jedzie do Warszawy, aby spotkać się z premier. Chce od Beaty Szydło zapewnień, że samorządy nie będą dokładały do programu 500+.

Do spotkania ma dojść w poniedziałek, 14 marca w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie. Beata Szydło zaprosiła prezydentów i burmistrzów polskich miast w sprawie wypłaty świadczeń w ramach 500+.

Biedroń obawia się, że gdy rządowi zabraknie pieniędzy na finansowanie programu część obowiązków może spocząć na barkach samorządu. – W trudnej sytuacji finansowej, w której znajduje się nasze miasto może mieć to bardzo poważne konsekwencje – mówi Karolina Chalecka ze słupskiego ratusza.

Poprzedniczka Beaty Szydło także spotkała się z prezydentem Słupska, ale wtedy były to rozmowy indywidualne. Ewa Kopacz przyjechała do naszego miasta i obiecała pomoc finansową.  Dzięki rządowemu wsparciu udało się wyremontować siedzibę teatru lalki, ponad setkę mieszkań komunalnych, a także dokończyć budowę ringu miejskiego.

Udostępnij.