Na spotkanie z pisarzem Januszem Leonem Wiśniewskim zaprasza 11 marca 2016 r. o godz. 17.00 Miejska Biblioteka Publiczna przy ul. Grodzkiej 3 w Słupsku. będzie również gościem II Słupskiego Kongresu Kobiet.

Janusz Leon Wiśniewski urodził się w 1954 r. w Toruniu. Miał być rybakiem dalekomorskim, ale w końcu wybrał fizykę (UMK w Toruniu), informatykę (Politechnika Warszawska) i chemię (Politechnika Łódzka) – tymi dziedzinami zajmuje się zawodowo. I choć jest cenionym specjalistą największy rozgłos przyniosły mu książki, których tematyka daleko odbiega od jego naukowych zainteresowań. W latach 2000-2006 był profesorem nadzwyczajnym i wykładowcą informatyki w Pomorskiej Akademii Pedagogicznej (dziś Akademii Pomorskiej) w Słupsku.

Debiutancka książka „Samotność w sieci” stała się w Polsce i w Rosji kultowym bestsellerem, została sfilmowana i przetłumaczona na wiele języków. Wiśniewski jest autorem zbioru opowiadań: „Zespoły napięć”, powieści „Los powtórzony”, tomików esejów „Intymna teoria względności”, „Molekuły emocji”, „Sceny z życia za ścianą”, „Czy mężczyźni są światu potrzebni?”, „Zbliżenia” oraz naukowej bajki dla dzieci „W poszukiwaniu najważniejszego: bajka trochę naukowa”. Z Małgorzatą Domagalik napisał dwie powieści epistolograficzne: „188 dni i nocy” oraz „Między wierszami.

Janusz Leon Wiśniewski pisze między innymi o miłości, zdradzie, wierności, samotności, śmierci, ambicji i niezliczonej ilości innych emocji, które towarzyszą każdemu z nas w życiu codziennym. Przedstawia portrety ludzi, których mijamy na ulicy, w pracy, osób których nigdy nie spotkamy, odbicia nas samych.plakat_wisniewski

Udostępnij.