Reprezentacja Kończewa okazała się najlepszą drużyną Sołeckich Mistrzostw Gminy Kobylnica w halowej piłce nożnej. Zwycięzcy w nagrodę otrzymali Puchar Wójta. Turniej rozegrano już po raz 23.

sołectwa

W pierwszy weekend marca w hali sportowej Zespołu Szkół Samorządowych w Kobylnicy rozegrano piłkarski turniej, w którym rywalizowały ze sobą reprezentacje poszczególnych sołectw z terenu gminy. W sumie, do turnieju zgłosiło się dziewięć drużyn i ponad 70 zawodników. W końcowej klasyfikacji tryumfował zespół z Kończewa, który w finale pokonał reprezentację Bolesławic 2:0.

Zwycięzcy w drodze do finału musieli poradzić sobie z wymagającymi rywalami grupowymi. Kończewo w pierwszej fazie turnieju rywalizowało bowiem z zespołami, które postawiły bardzo trudne warunki. Po emocjonujących meczach piłkarzom z Kończewa udało się zająć miejsce uprawniające ich do rywalizacji w kolejnym etapie turnieju – fazie półfinałowej.

W niej zawodników z Kończewa czekał mecz z reprezentacją sołectwa Lubuń. W pokonaniu rywali pomogła twarda defensywa i skuteczne wykończenie dwóch akcji. Wygrana jedną bramką zagwarantowała im awans do najważniejszego meczu całego turnieju, gdzie czekał już zespół z Bolesławic, który w walce o finał pokonał drużynę z Łosina 3:1.

Najważniejszy mecz całego turnieju stał na dobrym poziomie i mógł podobać się kibicom. Nie brakowało w nim składnych akcji, zaciętości i indywidualnych pojedynków. Więcej argumentów mieli po swojej stronie jednak piłkarze z Kończewa, którym udało się dwukrotnie pokonać bramkarza rywali, nie tracąc przy tym ani jednego gola. W meczu o trzecie miejsce Lubuń gładko pokonał Łosino 3:0.

Oprócz nagród zespołowych, przyznano też wyróżnienia indywidualne. Najlepszym zawodnikiem całego turnieju wybrano Macieja Szabat z Lubunia. Drużyna, która w końcowej klasyfikacji zajęła trzecie miejsce, miała w swoim składzie także najskuteczniejszego piłkarza całych zmagań – Marka Kublika. Najlepszym bramkarzem turnieju został Bartek Pikuła z Kończewa.

Udostępnij.