Poseł PO Zbigniew Konwiński złożył do Prokuratury Krajowej i CBA wniosek o sprawdzenie oświadczenia majątkowego Zbigniewa Ziobro. „Zarzucanie mi zamierzonego zatajenia pieniędzy z Parlamentu Europejskiego jest absurdalne” – odpowiada minister.

Zdaniem słupskiego polityka minister sprawiedliwości i prokurator generalny nie wpisał do oświadczenia majątkowego za rok 2015 odprawy z Parlamentu Europejskiego. Konwiński twierdzi w swoich pismach, że chodzi o co najmniej 26 tys. zł. Wnioski zostały złożone w piątek.

„Zarzuty dotyczące zatajenia odprawy z Parlamentu Europejskiego, czyli celowego podania nieprawdy w oświadczeniu majątkowym, są nieprawdziwe i mają charakter pomówienia” – napisał Zbigniew Ziobro w oświadczeniu wydanym w piątek wieczorem.

„Odprawa z tytułu zakończenia pracy w PE w wysokości ok. 6 tys. euro trafiła na moje konto bankowe w styczniu 2015 r. Wysokość oszczędności zawierających także tę kwotę podałem w rubryce dotyczącej zasobów pieniężnych w oświadczeniu majątkowym. Złożyłem je w listopadzie 2015 r.” – wyjaśniał minister.

„Ponieważ w 2015 r. nie wykonywałem pracy zarobkowej, rubrykę z dochodami z tytułu zatrudnienia automatycznie pozostawiłem pustą. Jedynym moim niedopatrzeniem było to, że w tym miejscu powinienem – raz jeszcze – uwzględnić kwotę odprawy ze stycznia tego roku i wskazać jej źródło, czyli PE. Kiedy zwrócono mi na to uwagę natychmiast złożyłem stosowną korektę oświadczenia majątkowego, tak jak jest to często praktykowane przez posłów w Sejmie” – dodał Ziobro.

konwinski_pismo1konwinski_pismo2

Udostępnij.