Nowe sieci kanalizacyjne i wodociągowe jeszcze przed wakacjami powstaną na ulicach Banacha, Niemena, Dembińskiego i Portowej w Słupsku. Podczas robót mieszkańcy muszą liczyć się z okresowymi przerwami w dostawach wody.

roboty drogowe droga

Wodociągi rozstrzygnęły właśnie przetarg na te prace. – To trzy oddzielnie zadania na łączną kwotę ponad 590 tys. zł – mówi portalowi gryf24.pl Przemysław Lipski, rzecznik prasowy komunalnej spółki.

Pierwsza inwestycja to część rozbudowy infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na terenie osiedla mieszkaniowego Zachód. Do nowych sieci będzie można podłączyć w przyszłości domy na działkach projektowanego osiedla przy ul. Niemena. Prace prowadzone będą na części ul. Banacha oraz na wyznaczonych pasach przyszłych ulic. Planowany termin zakończenia robót to 31 maja tego roku.

Z kolei pod ul. Dembińskiego zbudowana zostanie sieć wodociągową, połączona z istniejącą instalacją w ul. Dwernickiego w Słupsku. Prace potrwają do końca kwietnia. Później na ul. Dembińskiego wejdą ekipy zatrudnione przez Zarząd Infrastruktury Miejskiej, które położą tam nową nawierzchnię.

Na ul. Portowej natomiast Wodociągi chcą do końca maja zbudować sieć kanalizacyjną z możliwością podłączenia działek przewidzianych pod zabudowę.

Udostępnij.