Sygnaliści, elektrycy, radzicy i ratownicy kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej zakończyli kilkutygodniowe kursy przeszkolenia specjalistycznego w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce.

CSMW Ustka

CSMW Ustka

Kilkadziesiąt osób z jednostek Marynarki Wojennej uczestniczyło w zajęciach na symulatorach, rzeczywistych urządzeniach oraz w gabinetach specjalistycznych wybudowanych w usteckim centrum.

„Sygnaliści czyli obsługa okrętowych urządzeń sygnalizacyjnych, korzystali z symulatorów sygnalizacji światłem i semaforem, wykonywali również ćwiczenia rzeczywiste w posługiwaniu się chorągiewkami i przesyłaniem sygnałów semaforem” – wyjaśniają służby prasowe CSMW w Ustce.

Elektrycy okrętowi zapoznali się z kolei z eksploatacją okrętowych urządzeń elektrycznych oraz obsługą automatyki systemów okrętowych i mechanizmów pomocniczych w gabinecie elektrotechniki. Radzicy, operatorzy radiostacji okrętowych rodziny Rhode&Schwarz VHF/UKF poznawali przepisy radiowe i doskonalili umiejętności obsługi radiostacji.

Żołnierze i pracownicy resortu na kursie kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej nauczyli się ratować życie i udzielać pierwszej pomocy medycznej.

CSMW Ustka

CSMW Ustka

CSMW Ustka

CSMW Ustka

CSMW Ustka

CSMW Ustka

Udostępnij.