Chcę dobrze administrować na wybrzeżu środkowym. Znam problemy portów w Kołobrzegu, Darłowie czy Ustce – mówi w rozmowie z portalem gryf24.pl kapitan żeglugi wielkiej Włodzimierz Kotuniak, nowy dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku.

Włodzimierz Kotuniak fot. wlodzimierzkotuniak.tl

Włodzimierz Kotuniak fot. wlodzimierzkotuniak.tl

Dodaje, że teraz mieszka w Świnoujściu, ale niebawem przeprowadzi się do Słupska. – Charakterystyka wybrzeża zachodniego może jest nieco inna, ale co stoi na przeszkodzie, aby również ustecki port rozwijać tak jak ten Świnoujściu. Tak, aby stał się większym – wyjaśnia Kotuniak, zaznaczając, że nieobce są mu również problemy ochrony wybrzeża.

Włodzimierz Kotuniak ma 63 lata. Ukończył Wyższą Szkołę Morską w Szczecinie. To wieloletni pracownik PŻM na stanowisku starszego oficera. W czasie pracy na morzu przepłynął ponad 100 tysięcy mil morskich. Był kandydatem PiS na posła, oraz przewodniczącym Klubu Gazety Polskiej w Świnoujściu.

Jak sam podkreśla, podobnie jak Jarosław Kaczyński jest absolwentem XXXIII LO w Warszawie. Ma żonę Kingę i dwie córki. Przedstawia się, że jest z zamiłowania kucharzem i znawcą potraw. Przygotowuje nawet leksykon dań rybnych.

Kotuniak zastąpił na stanowisku Tomasza Bobina.

Udostępnij.