Gratka dla miłośników ostrzejszych rytmów i słupskiej sceny rockowej. Łódzki projekt Alles połączył elektroniczne brzmienie z czterema sztandarowymi hymnami polskiej muzyki punkowej. Jednym z nich jest „Hymn Miłości” legendarnej kapeli ze Słupska Guernica Y Luno.

Na płycie EP „Together we are Alles” pojawiają się też covery Dezertera, Post Regimentu, Apatii. Muzyka elektroniczna połączona została z „rewolucyjnymi” tekstami klasyki polskiego punka. Warto zaznaczyć, że w „Hymnie Miłości” GYL pozostawiono tekst autorstwa Rafała Szymańskiego w pełnej wersji, a jest on aktualny również w dzisiejszych czasach (co pokazuje klip covera).

Do udziału w nagraniach muzycy z Alles zaprosili osoby z coverowanych zespołów: Roberta Materę (Dezerter), Tomasza „Matoła” Matysiaka (Apatia) oraz Dominikę „Nikę” Domczyk (Post Regiment). Płytę wydała wytwórnia Antena Krzyku.

Guernica Y Luno to zespół założony w Słupsku w 1992 roku przez Rafała Szymańskiego (Ciaho) i Jacka Kaczmarka. Przez zespół przewinęło się wiele osób, częste były zmiany składu. Od początku zespół był mocno związany z działalnością słupskiej sekcji Federacji Anarchistycznej.

Udostępnij.