W pierwszej połowie marca 2016 do księgarń trafi niezwykła książka Mateusza Kabatka opisująca historię słupskiego lotnictwa od jego początków do końca II wojny. 

Poza niepublikowanymi dotychczas faktami dotyczącymi słupskiego lotnictwa, w książce znajdzie się 135 zdjęć, w większości wcześniej nie publikowanych. Będzie to zatem prawdziwa gratka nie tylko dla miłośników lotnictwa. Na kanale youtube.pl wydawnictwo Stratus umieściło przegląd książki.

Tak książkę reklamuje wydawca:

Książka ta stanowi niezwykle cenne źródło wiedzy na temat historii lotnictwa w Słupsku w latach 1912 – 1945.

Zostały w niej przedstawione zagadnienia związane z budową i funkcjonowaniem wojskowej stacji lotniczej w okresie I wojny światowej, rozwojem lotnictwa sportowego oraz komunikacyjnego podczas dwudziestolecia międzywojennego, a także z działaniami jednostek Luftwaffe, stacjonujących na lotniskach Stolp-West oraz Stolp-Reitz w latach 1936 – 1945.

Na szczególną uwagę zasługują rozdziały poświęcone problematyce funkcjonowania słupskich ośrodków szkolenia personelu latającego (m.in. FFS E Stolp-West, JFS 3, JG 103, I./KBVS 2), walkom bombowców nurkujących, operujących we wrześniu 1939 roku nad Pomorzem, a także działaniom niemieckiego lotnictwa transportowego i myśliwskiego w 1945 roku.

Książka „Lotnictwo w Słupsku 1912-1945” będzie dostępna w sprzedaży prawdopodobnie od 8 lub 11 marca. Dzień premiery i spotkanie z autorem podamy wkrótce. Książka Ma 176 stron formatu A4, cena: 79 zł.

Więcej o książce w naszym poprzednim artykule: http://gryf24.pl/2016/01/24/historia-slupskiego-lotnictwa-wkrotce-w-sprzedazy/

 

Udostępnij.