Gdański oddział PTTK zaprasza do udziału w XVII edycji rajdu Pomorskiego Kluka 2016, który odbędzie się na terenie gminy Lipusz, w dniach 25-29 maja 2016 r. Dla chętnych do wyboru będą trasy: piesze, rowerowe i kajakowe. Zapisy już ruszyły.

Fot. kluka.pl

Fot. kluka.pl

Kluka jest jedną z największych imprez turystyczno-rekreacyjnych województwa pomorskiego, która ma na celu integrację miłośników turystyki i krajoznawstwa, połączoną z promocją regionalnych atrakcji. Organizatorzy rajdu angażują do działania grupy młodzieżowe, z których w przyszłości będą się wywodzili animatorzy i przewodnicy turystyczni.

Każdy dzień to szczegółowo zaplanowane trasy piesze, rowerowe czy kajakowe, przygotowane pod kątem długości i czasu trwania. Organizatorzy opracowują szlaki pod kątem odbiorców – dla dzieci, rodzin młodzieży i dorosłych. Nad przebiegiem rajdu czuwają doświadczeni przewodnicy oraz pasjonaci turystyki krajoznawczej.

Kluka jest również idealną okazją do spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi w otoczeniu przyrody.

Twórcy wydarzenia zapewniają bazę noclegową w gminnej szkole, transport z Trójmiasta oraz poczęstunek podczas wieczornego odpoczynku przy ognisku. Ponadto będą konkursy z nagrodami, spotkania z ciekawymi ludźmi czy prezentacja miejscowego folkloru. (inf. pras.)

Zgłoszenia i regulamin

Udostępnij.