Opóźnia się termin uruchomienia połączenia Pomorza Środkowego z Warszawą i południem kraju nowoczesnymi składami Pendolino. Pociągi Express Intercity Premium (EIP) nie będą jednak obsługiwać relacji Kołobrzeg-Kraków od 13 marca, jak do tej pory zapowiadano.

Spółka PKP Intercity wciąż nie otrzymała zgody na wydłużenie trasy składów zakupionych za fundusze unijne. – Unijna Dyrekcja Generalna ds. Konkurencji wydała już opinię pozytywną, ale nadal czekamy na decyzję unijnej Komisji Rozwoju Regionalnego. Możemy zapewnić, że uruchomimy kursy w pierwszym możliwym terminie – informuje biuro prasowe przewoźnika.

Kolejowa spółka już po raz kolejny przekłada datę uruchomienia połączeń Pendolino w tej relacji. Umieszczono je co prawda w rocznym rozkładzie jazdy, który obowiązuje od grudnia 2015 roku, ale najpierw termin rozpoczęcia kursów przesunięto na marzec, a teraz najbardziej prawdopodobnym jest koniec kwietnia (wg. danych PKP PLK chodzi o 29 kwietnia).

Jednocześnie w grudniu PKP Intercity obniżyły kategorię innego pociągu z Kołobrzegu przez Koszalin i Słupsk do Warszawy. IC Pobrzeże zastąpił TLK Słowiniec, którego nie obsługują już tak nowoczesne i wygodne wagony, jak wcześniej. Podróż tym składem trwa też dłużej niż jeszcze kilka miesięcy temu, choć cena biletów pozostała bez zmian.

Godziny odjazdów już znamy

Z Krakowa przez Warszawę, Gdynię i Słupsk do Kołobrzegu będzie kursował od poniedziałku do piątku oraz w niedzielę. Odjazd z Krakowa zaplanowany jest na godzinie 13:40, z Warszawy Centralnej na 16:20, Gdyni Gł. na 19:43. Skład zatrzyma się także w Lęborku (odj. 20:23), Słupsku (przyjazd o 20:54) oraz Koszalinie (odj. 21:37). Planowy przyjazd do stacji Kołobrzeg to godz. 22:15.

W drugą stronę EIP z Kołobrzegu do Krakowa będzie kursował od poniedziałku do soboty. Skład odjedzie z Kołobrzegu o godzinie 5:47. Po drodze zabierze pasażerów z Koszalina (odj. 6:25), Słupska (odjazd: 7:07), Lęborka (odj. 7:39) a także m.in.: z Gdyni (odj. 8:18). Do Warszawy Centralnej dojedzie o godz. 11:40, a do Krakowa o 14:15.

Planowany czas przejazdu z Warszawy do Słupska to 4 godz 33 minuty, czyli o około pół godziny krócej niż teraz najszybszym połączeniem z przesiadką.

Udostępnij.