Lokalne stowarzyszenia i samorządy namawiają mieszkańców do podpisania petycji za rozwojem kolei w subregionie słupskim. Chodzi o poparcie budowy peronu kolejowego dla SKM w Siemianicach, remont peronów w Jezierzycach i Kobylnicy oraz o budowę dwóch torów do Słupska. 

Przedstawiciele Stowarzyszenia Pasażerów Kolejowych Siemianice apelują o podpisy pod petycją do władz PKP PLK

Przedstawiciele Stowarzyszenia Pasażerów Kolejowych Siemianice apelują o podpisy pod petycją do władz PKP PLK

Inicjatywa połączenia sił w działaniu na rzecz obrony i rozwoju ruchu kolejowego w regionie wyszła od niedawno powstałego Stowarzyszenia Pasażerów Kolejowych Siemianice, które działa na rzecz budowy stacji kolejowej dla pociągów podmiejskich w tej miejscowości. Do akcji przyłączyło się Stowarzyszenie Aktywne Pomorze i Słupska Powiatowa Kolej Drezynowa, znane z działań na rzecz budowy dwóch torów kolejowych na linii nr 202 na odcinku Słupsk – Gdynia oraz samorządy Słupska, Gminy Słupsk, Gminy Kobylnica i Starostwo Powiatowe w Słupsku.

Organizacje pozarządowe i lokalne samorządy przekonują, że realizacja powyższych przedsięwzięć przyspieszy rozwój gospodarczy regionu, m.in. poprzez umożliwienie mieszkańcom tańszego i bezpieczniejszego dojazdu do pracy czy do Słupska, zwiększenie atrakcyjności połączeń kolejowych do Słupska i Ustki dla turystów i samych mieszkańców, a także ściągnięcie inwestorów.

Czasu nie jest dużo, bo podpisy pod petycją są zbierane do połowy lutego 2016. Organizatorzy mają nadzieję na odzew mieszkańców i zdobycie bardzo dużej liczby podpisów, które złożą na ręce władz PKP PLK. Co prawda petycja nie ma żadnej mocy prawnej, ale poparta przez tysiące mieszkańców będzie wywierała presję społeczną na decydentach.

Podpisy można składać m.in. w urzędach gmin Słupsk, Kobylnica, Urzędzie miejskim w Słupsku, Starostwie Powiatowym, w biurach obsługi interesantów, a także samemu zbierać. Wystarczy wydrukować poniższy dokument do pobrania: FORMULARZ ZBIERANIA PODPISÓW Wypełniony formularz można zanosić do wymienionych wyżej urzędów.

Przeczytaj pełną treść petycji

 

Udostępnij.