Drogą do wygranej Energi Czarnych Słupsk były rzuty trzypunktowe! W całym meczu  było ich aż 15! Tym sposobem zawodnicy Energii Czarnych Słupsk rozgromili drużynę z Koszalina! Łukasz Seweryn trafił 4 z 5 rzutów trzypunktowych!

Drugą połowę spotkania zawodnicy Energi Czarnych rozpoczęli od serii punktów 14:0, a trener AZS-u Koszalin David Dedek po niespełna 3 minutach trzeciej kwarty miał wykorzystane obie przerwy.

Debiut w derbowym meczu zaliczył Justin Jackson, który popisał się dziś sześcioma blokami oraz w całym meczu zdobył 5 punktów.

13-2 dla Energi Czarnych, tak przedstawia się bilans spotkań z AZS Koszalin w hali Gryfia w Słupsku w historii spotkań tych drużyn w ekstraklasie koszykówki.
Najlepiej w meczu spisali się Łukasz Seweryn (15pkt), Jarosław Mokros (15pkt.) , Cheikh Mbodj (13pkt) oraz Jerel Blassingame (12pkt).

Tekst i zdjęcia: Kinga Blum