Szykowane przez rząd zmiany w ustawie o policji sprawią, że policjant lub agent służb specjalnych będzie mógł skontrolować nasz komputer i wszelkie dane kiedy tylko zechce. A zgoda sądu i prokuratora? Absolutnie nie będzie mu potrzebna.

Fot. sxc.hu

Fot. sxc.hu

Już kiedyś, w 2012, w trakcie protestów przeciwko ACTA, pokazaliśmy, że w państwie demokratycznym, za które przecież uchodzimy, rząd nie może robić co mu się podoba, szykując ustawy pozwalające na kontrolowanie, inwigilację, ograniczanie wolności słowa.

Przyp. ACTA – dokument tworzony od roku 2007 w USA, w TAJEMNICY, dopiero w marcu 2010 wyciekła jego treść. W Polsce ustawała ta nie zawierała w tytule skrótu ACTA, a nazywała się dość zawile „Umowa handlowa dotycząca zwalczania obrotu towarami podrobionymi między Unią Europejską i jej państwami członkowskimi, Australią, Kanadą, Japonią, Republiką Korei, Meksykańskimi Stanami Zjednoczonymi, Królestwem Marokańskim, Nową Zelandią, Republiką Singapuru, Konfederacją Szwajcarską i Stanami Zjednoczonymi Ameryki”.  Co najbardziej zadziwiało, ACTA została oficjalnie zatwierdzona w Parlamencie Europejskim podczas spotkania ministrów rolnictwa i ogłoszona w biuletynie „Rolnictwo i Rybołówstwo”  w postaci wzmianki na 43 stronie. Ogólne zdefiniowanie piractwa, koniec z You Tube, możliwość śledzenia przez dostawcę Internetu oraz wiele innych aspektów powiązanych z ACTA wzburzyło internautów, i nie tylko, i wyprowadziło ludzi na ulice.

MAMY POWTÓRKĘ?

Więc na co pozwala opisywany projekt? Czy słyszeliście o policyjnym stałym łączu? Nie? To mam nadzieję, że nie będziecie mieli okazji usłyszeć. Bo niedługo hasła typu inwigilacja czy wordsspotting mogą pojawiać nie tylko w opracowaniach książek o systemach totalitarnych, a oddech Wielkiego Brata będziecie mogli poczuć na karku osobiście.

Jakie daje uprawnienia:

Projekt zmian w ustawie pozwala policji na BEZWARUNKOWY dostęp do wszelkich informacji pozyskiwanych przez nas drogą elektroniczną – powtarzam WSZELKICH. Więc nawet naszych prywatnych maili. I żadne pozwolenie nie jest tu wymagane. Wspomniane „stałe łącze” – zainstalowane przez policję u naszego dostawcy Internetu. Brzmi dość niewiarygodnie? To lećmy dalej. Gdzieś natknęłam się na instalowane Trojany na naszych komputerach, na systemy przesiewające nasze prywatne rozmowy. Trojany, czyli miniprogramiki, które same, bez naszej wiedzy instalują się w systemie i szpiegują to co robimy.

PROJEKT MA BYĆ  GŁOSOWANY JUŻ 13 STYCZNIA.

Przypominam: żyjemy w wolnym państwie, władzę wybieramy w wyborach demokratycznych,  ma nas ona nie tylko reprezentować ale  i chronić, i szanować naszą WOLNOŚĆ. Art. 8 ust. 1 Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności, który stanowi, że „Każdy ma prawo do poszanowania swojego życia prywatnego i rodzinnego, swojego mieszkania i swojej korespondencji” nijak ma się do proponowanych zmian.

W ciągu zaledwie trzecg dni petycję przeciwko ustawie inwigilacyjnej podpisało ponad 25 000. Kliknij na link poniżej.

https://secure.avaaz.org/pl/petition/Sejm_RP_Wladza_pragnie_przeswietlic_nasze_zycie_i_nasze_komputery/?njexbkb

Kilka przydatnych linków poniżej, w tym stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich, Adama Bodnara.

http://pl.scribd.com/doc/294340822/154

http://niebezpiecznik.pl/…/nowelizacja-ustawy-o-policji-i-…/

https://www.facebook.com/maciej.szmit.9/posts/1109861782380011

http://cakj.pl/…/podsluchy-ponad-partyjnymi-podzialami-czy…/

http://di.com.pl/ustawa-o-policji-to-inwigilacyjna-bomba-po…

https://mac.gov.pl/…/uchwala_nr_8_rady_do_spraw_cyfryzacji_…

https://panoptykon.org/…/panoptykon_ustawa_o_policji_opinia…

https://www.facebook.com/adam.bodnar.71/posts/10153804688408550?hc_location=ufi

KOTKA NA SZPILKACH

Udostępnij.

Komentarze są niedostępne.