W Słupsku w trzech miejscach można sprawdzić swoją trzeźwość. O ile w przypadku pieszych czy pasażerów nie ma to większego znaczenia, to w przypadku kierowców już tak. Nie daj się złapać za kierownicą pod wpływem alkoholu. 

Co prawda na rynku aż roi się od różnego rodzaju alkotestów, których ceny wahają się od kilku do kilkuset złotych, to żadne z tych urządzeń nie jest atestowane. Jeśli jesteś ryzykantem, to po sylwestrowej nocy możesz zdać się własnie na takie urządzenie. Zalecamy jednak daleko idącą ostrożność i jeśli 1 stycznia musisz prowadzić samochód, w Słupsku masz trzy miejsca gdzie możesz sprawdzić swoją trzeźwość.

W komendzie miejskiej policji przy al. 3 Maja w Słupsku oraz w II komisariacie przy ul. Reymonta są alkomaty, które w ciągu kilku sekund z dużą dokładnością określą poziom alkoholu w wydychanym powietrzu. Pamiętaj jednak, aby na komisariat nie jechać samochodem. Trzecie miejsce w Słupsku to… izba wytrzeźwień przy ul. Gdyńskiej 13A. Tam również zbadasz trzeźwość dzięki uprzejmości personelu, ale mile widziane będzie małe wsparcie finansowe w postaci monety wrzuconej do puszki stojącej obok alkomatu.

Alkomaty znajdują się również na komisariatach w Ustce, Miastku, Sławnie, Darłowie i Bytowie.

 

Udostępnij.