Na holu dworca PKP w Słupsku trwa wystawa rysunku i malarstwa uczniów Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku. Wystawę można obejrzeć do 17 grudnia.

12376151_996859480386815_797940308857236467_n

„Dworzec z Plastykiem – podróże” . Pod takim hasłem od 8 grudnia trwa na holu dworca PKP w Słupsku wystawa rysunku i malarstwa uczniów Liceum Plastycznego przy ZSI w Słupsku, które jest organizatorem przedsięwzięcia. Wydarzenie jest początkiem serii wystaw i innych działań artystycznych, które zamierzają realizować uczniowie i pedagodzy z słupskiego „Plastyka”.

Wystawa potrwa do 17 grudnia.

Nasza szkoła od lat prezentuje prace uczniów – rysunkowe, malarskie, projektowe, fotograficzne, rzeźbiarskie w różnych miejscach naszego miasta Słupska. Poszukujemy nie tylko sal wystawowych i galerii, ale także miejsc nietypowych pod względem wystawienniczym. Powierzchnie i przestrzeń holu – poczekalni słupskiego Dworca PKP są pod tym względem idealne, a także inspirują do stworzenia ciekawego miejsca do bezpośredniego kontaktu ze sztuką naszych uczniów. Cykl wystaw i inne wydarzenia artystyczne realizowane przez naszych uczniów i nauczycieli kierujemy do podróżnych, przechodniów, mieszkańców nie tylko Słupska. Chcemy pokazać jak atrakcyjnym miejscem w Słupsku jest Dworzec PKP, z którego można wyruszyć w inną podróż – do świata sztuki – mówi Maria Karpińska, nauczyciel w Liceum Plastycznym przy ZSI w Słupsku.

Organizatorzy serdecznie zapraszają na wystawę wszystkich miłośników oryginalnej i niebanalnej sztuki.

Tekst i zdjęcia: Daniel Stawski

Udostępnij.