Czwarty raz z rzędu uczniowie ze szkoły podstawowej w Kobylnicy zwyciężyli w Powiatowej Olimpiadzie Młodzieży w siatkówce. Pierwsze miejsce w usteckim turnieju daje im prawo gry w kolejnej fazie – półfinale wojewódzkim.

W weekend w Ustce odbył się finał Powiatowej Olimpiady Młodzieży w minisiatkówce chłopców. W zmaganiach wystartowało siedem drużyn – reprezentujących różnego gminy z Powiatu Słupskiego. Bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej z Kobylnicy, która wygrała całe zawody.

W pierwszym meczu młodzi siatkarze z Kobylnicy pokonali 2:1 w setach reprezentację szkoły podstawowej z Włynkówka. Takim samym wynikiem zakończyły się konfrontacje z pozostałymi rywalami grupowymi – szkołami z Łupawy i Główczyc. W meczu półfinałowym zespół z Kobylnicy pewnie wygrał z drużyną SP1 Ustka. Wysoką formę udało się utrzymać również w rywalizacji o pierwsze miejsce w całym turnieju, gdzie zespół z Kobylnicy pokonał SP Kępice 2:0.

Dzięki zwycięstwu SP Kobylnica reprezentować będzie Powiat Słupski w Półfinale Województwa, który odbędzie się w przyszłym roku w Koczale.

Skład drużyny: Filip Kołakowski, Kacper Kwiecień, Igor Skwierz, Kamil Kowalski, Filip Bogdan, Seweryn Ślusarczyk, Kacper Pawlik, Jakub Gadziński, Bartłomiej Draszanowski, Adrian Forysiak.

Trenerem zespołu jest Michał Huzarski.

Udostępnij.