Dobiega końca ogólnopolski projekt „Akademia 3.0 – apki.org”, w którym udział wzięły trzy pomorskie szkoły: Zespół Szkół Agrotechnicznych w Sławnie, V Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Słupsku oraz Sopockie Liceum Autonomiczne.

apki_slider_2

 

Uczniowie do nauki wykorzystywali platformę edukacyjną www.apki.org.

Aktualnie mamy prawie tysiąc użytkowników platformy i ta liczba cały czas się powiększa. Uruchomiliśmy platformę z początkiem września, więc to naprawdę bardzo dobry wynik, a liczymy, że w miarę dodawania kolejnych materiałów edukacyjnych liczba użytkowników będzie stale rosnąć – mówi Beata MatuszekKorzystanie z platformy jest całkowicie bezpłatne, oprócz możliwości korzystania z kursów, tutoriali wideo i innych materiałów edukacyjnych, do dyspozycji użytkowników jest stałe wsparcie mentorów – programistów Fundacji. To wszystko było możliwe dzięki wsparciu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, które dofinansowało nasz pomysł .

Z platformy mogą korzystać nie tylko szkoły, które wzięły udział w projekcie. Nauka kilku najbardziej nowoczesnych języków programowania, takich jak Python, Ruby, JavaScript, C#, jest teraz dostępna dla każdego. W dodatku zupełnie bezpłatnie. Apki.org to pierwsza w Polsce darmowa interaktywna platforma do nauki programowania.

Wybraliśmy te języki, ponieważ to aktualnie najbardziej popularne języki programowania, które pozwalają przyszłym programistom na szybki rozwój i dobre zarobki. Kursy przygotowywane są w taki sposób, żeby poradziła sobie zarówno osoba, która nie miała styczności z programowaniem; te, które już programują mogą zrealizować kurs na wyższym poziomie zaawansowania – mówi Jakub Król, programista Fundacji Media 3.0.

Planujemy kontynuować działania w przyszłym roku i mamy nadzieję, że obejmiemy swoim wsparciem jeszcze więcej szkół – mówi Beata Matuszek.

Lab-y 3.0, w których uczniowie uczyli się programować powstały w 16 szkołach w całej Polsce. Zasięgiem projekt objął 10 województw. W projekcie znalazły się trzy szkoły z Pomorza.

Udostępnij.