W 2016 roku wyremontowane mają być drogi lokalne m.in. w Siemianicach, Kobylnicy, Ustce, Dębinie, Bytowie, Miastku i Trzebielinie. 

Fot. sxc.hu

Fot. sxc.hu

Urząd województwa pomorskiego opublikował wstępną listę rankingową dróg powiatowych i gminnych, które otrzymają dofinansowanie w średniej wysokości 50 procent wartości inwestycji i mają być wyremontowane w przyszłym roku. Większość środków trafi do wschodniej i południowo-wschodniej części województwa, ale i w regionie Słupskim część dróg (wszystkie znajdujące się w fatalnym stanie) zostanie wyremontowanych.

W Siemianicach na odcinku niemal 1,3 kilometra ma być przebudowana i zmodernizowana ulica Miejska, gdzie nie było ciągu pieszo-rowerowego. To na tej ulicy latem 2014 roku kierowca samochodu osobowego śmiertelnie potrącił młodego rowerzystę. W Łebie, na odcinku 350 metrów, ma być dokończona modernizacja ul. Brzozowej. W Bytowie będzie wyremontowany podobny odcinek ul. Kościuszki (od skrzyżowania z ul. Styp-Rekowskiego do skrzyżowania z ul. 1 Maja). W Kobylnicy nowa nawierzchnia pojawi się na ul. Stefczyka i części prof. Poznańskiego (łącznie 1,4 km). W Kępicach wyremontowana będzie ul. 1 Maja wraz z mostem (długość 550 metrów). W Lęborku wyremontowana zostanie ul. Buczka (750 metrów). W Ustce na odcinku 400 metrów zostanie przebudowana ul. Jagiellońska. W Dębinie (gm. Ustka) powstanie ulica Nadmorska wraz z oświetleniem.

W powiecie słupskim na dofinansowanie może liczyć przebudowa drogi powiatowej Głobino – Warblewo – Dobieszewo – Gogolewko (13 km).

 

 

Udostępnij.