Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej „Szprycha” funkcjonuje na „rynku organizacji pozarządowych” od pięciu lat. W ciągu tego okresu do stowarzyszenia przystąpiło 125 osób i zorganizowano 180 rajdów rowerowych po regionie, Polsce i Europie. To jedno z bardziej dynamicznych organizacji w naszym regionie. 

Założyciele STR Szprycha:

Założyciele STR Szprycha: Wojciech Kleban, Katarzyna Karol oraz Tomasz Wojciechowicz

Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej „Szprycha” rozpoczęło działalność 15 września 2010 r. W bieżącym roku STR „Szprycha” spotkała się po raz czwarty na gali podsumowującej sezon. Podczas gali, członkowie stowarzyszenia świętowali jubileusz 5-lecia powstania organizacji. W ciągu pięciu lat do STR „Szprycha” przystąpiło 125 członków i zorganizowano 180 rajdów rowerowych.

– Rocznica skłaniała do tego, by sięgnąć myślą do początków. Stowarzyszenie utworzyła grupa trojga przyjaciół – Wojciech Kleban, Katarzyna Karol oraz Tomasz Wojciechowicz. Połączyła ich wspólna pasja jazdy na rowerze. Nawet nie wiemy kiedy, nasza grupa rozrosła się do 125 osób (2015 r.). – mówi Wojciech Kleban – Prezes Zarządu STR „Szprycha” – Każda z nich odcisnęła swój ślad, przyczyniła się do rozwoju i umacniania naszego stowarzyszenia. Po pięciu latach działalności możemy pochwalić się organizacją 180 rajdów rowerowych, podczas których poznaliśmy dokładnie nasz region i które na stałe wpisały się w kalendarz rowerowej braci. Zwiedziliśmy na dwóch kółkach Danię, Szwecję, Niemcy, Austrię, Słowację, Węgry, Czechy, Włochy, Watykan, San Marino, Francję, Księstwo Luksemburg, Szwajcarię, Księstwo Lichtenstein. Poznaliśmy lepiej świat, a także siebie. Okoliczne gminy zasięgają naszej opinii na tematy dotyczące kształtowania polityki rowerowej w regionie. – dodał W.Kleban

IV Gala STR Szprycha

IV Gala STR Szprycha

IV Gala STR Szprycha była podsumowaniem sezonu i uwiecznieniem pięciu lat działalności stowarzyszenia. Nagrodzono najaktywniejszych rowerzystów. Najaktywniejszy przejechał w 2015 roku ponad 1600 kilometrów! Rozlosowano wśród członków nagrody ufundowane przez sponsorów. Wyrażono też uznanie i nagrodzono najstarszego członka Szprychy pana Edwarda Lacha który w tym roku świętuje swoje 80-te urodziny.

Od 14 stycznia 2015 r. STR Szprycha jest organizacją pożytku publicznego (OPP). Ze statusem tym związane są szczególne uprawnienia, ale też i obowiązki. Stowarzyszenie należy do „elity” wśród podmiotów zaliczanych do trzeciego sektora.

Pragniemy podziękować naszym rowerzystom za zaangażowanie w prace na rzecz stowarzyszenia, za to, że są z nami nie tylko, gdy świeci słońce, ale także wtedy, gdy pada deszcz. – dodaje Wojciech Kleban

IV Gala STR Szprycha

 

Udostępnij.