W sobotę, 14 listopada zakończyła się słupska część XXI Komeda Jazz Festival. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z jam session w restauracji Anna de Croy. Dla stęsknionych za jazzem, za tydzień w Gdańsku ostatni koncert w ramach KJF – wystąpi amerykański zespół The Yellowjackets.

KTO_3234

Jam Session w Annie de Croy. Fot. Krzysztof Tomasik

To była wyjątkowa edycja festiwalu, w której nie zabrakło gwiazd. Jako pierwsza wystąpiła Krystyna Prońko wraz z big bandem Leszka Kułakowskiego. Koncert odbył się we wtorek, 10 listopada w Słupskim Inkubatorze Technologicznym. Prońko udowodniła, że wciąż jest w doskonałej dyspozycji wokalnej i zebrała gromkie brawa. Kolejne gwiazdy to Ewa Uryga & New York Jazz Collective i oczywiście wielka dama jazzu Urszula Dudziak, która wystąpiła w sobotni wieczór na deskach słupskiej filharmonii.

XXI Komeda Jazz Festival to również kolejna edycja odbywającego się co dwa lata konkursu kompozytorskiego dla młodych twórców muzyki jazzowej, jedynego tego typu w kraju. Laureaci zaprezentowali się w piątek, 13 listopada w Teatrze Rondo.

Po koncertach tradycyjnie muzycy i widzowie spotykali się w podziemiach słupskiego Zamku Książąt Pomorskich w restauracji Anna de Croy na jam session, gdzie muzyka brzmiała do późnej nocy.

XXI Komeda Jazz Festival co prawda skończył się w Słupsku, ale teraz przenosi się do Gdańska. W sobotę 21 listopada w Filharmonii na Ołowiance wystąpią The Yellowjackest, którzy przylecą ze Stanów Zjednoczonych na jedyny koncert w Polsce.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć autorstwa Krzusztofa Tomasika z sobotniego wieczoru w Annie de Croy. 

Udostępnij.