„ Nie zasypiaj na zimę” bądź aktywny. Pod takim hasłem, w sobotę 14 listopada w Centrum Lekkoatletycznym Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, odbył się Halowy Mityng Lekkoatletyczny. Głównymi organizatorami zawodów byli: Akademia Małego Lekkoatlety, Ośrodek Lekkiej atletyki Słupsk oraz Gimnazjum nr 5. Wystartowało 269 uczniów. 

DSC_0370

Ze szkół podstawowych udział wzięło 158 osób (76 dziewcząt i 82 chłopców). Na starcie stanęli uczniowie SP2, SP3, SP6, NSP7, STO, MKS Święc Sławno, KS „Orły Dębnickie” Dębnica Kaszubska, oraz uczniowie SP1, SP5, SP8, SP10 i Trzebielina startujący w barwach AML Słupsk i OKA Słupsk.

Szkoły gimnazjalne reprezentowało 111 osób (60 dziewcząt i 51 chłopców), uczniowie G2, G3, G4, G5, G6 oraz reprezentacja AML Słupsk.

Uczniowie mieli możliwość startu w 6 konkurencjach:

Szkoły Podstawowe: bieg na 60 metrów, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłką lekarska 1 kg;

Gimnazja: bieg na 60 metrów, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą oraz po raz pierwszy rozgrywane na hali 300 m. Największą popularnością cieszyły się biegi na 60m i skok w dal. Uczniowie mieli możliwość wystartowania w dwóch konkurencjach i oczywiście większość skorzystała z tej możliwości co w sumie dało w komunikacie końcowym ponad 500 osobostartów.

Według organizatorów wyniki były rewelacyjne. Wiele z nich znalazłoby się w pierwszej dziesiątce w tabelach ogólnopolskich.

Na zakończenie uzyskane wynik zostały przeliczony na punkty wielobojowe i najlepsi w szkołach podstawowych i gimnazjach otrzymali puchary SUPER ZAWODNIK ufundowane przez dyrekcje Gimnazjum nr 5, a byli to Kornelia Stasiołek z SP3 oraz Kamil Baran z SP2; Zofia Flis z Gimnazjum nr 3 oraz Arkadiusz Gil z Gimnazjum nr 5.

Najlepsze drużyny otrzymały puchar SUPER DRUŻYNA ufundowane przez zarząd Akademii Małego Lekkoatlety.

A już 5 grudnia 2015r. Akademia Małego Lekkoatlety zaprasza do wspólnej zabawy rodziny na „Mikołajkowy Mityng Rodzinny”, termin zgłoszeń 30.11.2015r., szczegóły na stronie aml.slupsk.pl

_______________________________________________________________________________

Informacje o wynikach, relację oraz zdjęcia otrzymaliśmy na alarm@gryf24.pl

Szkoły Podstawowe

60m
2003
8,75 Ada Litwin SP3
8,93 Kornelia Stasiołek SP3
9,12 Julia Dynowska SP3
2004
!!! 8,85 Zofia Ruminkiewicz STO
9,17 Oliwia Huk OKA Słupsk
9,22 Wiktoria Pańka SP3
2005-2006
9,44 Adriana Litwin SP2
9,67 Kinga Kozłowska SP6
9,70 Hanna Grabowska AML
2007
10,09 Olga Plaga AML
10,22 Milena Radzik AML
10,38 Zofia Kosicka AML
Najmłodsza uczestniczka rocznik 2010!!!
!!! 11,38 Sara Sałata AML
skok w dal
2003
3,65 Kornelia Masiarz SP6
3,62 Weronika Kopyto SP6
3,60 Joanna Stencel OKA Słupsk
2004
3,70 Hanna Skapowicz SP3
3,70 Wiktoria Pańka SP3
3,35 Oliwia Huk OKA Słupsk
2005-2006
3,50 Adriana Litwin SP2
3,30 Karolina Michalak SP2
3,30 Wiktoria Grzywaczewska SP2
2007
2,65 Aleksandra Nejman AML
2,65 Kaja Wismont AML
2,60 Karolina Koprowska AML
2,60 Alicja Pacholczyk AML
piłka 1 kg
2003
!!! 11,40 Kornelia Stasiołek SP3
9,50 Aniela Kurkiewicz STO
9,50 Kamila Gajke SP2
2004
7,80 Julia Schulz SP3
7,40 Wiktoria Nowak SP1 Ustka
2005-2006
7,20 Hanna Cibińska STO
6,60 Julia Ossowska SP3
6,40 Agata Kaźmierczak SP2
skok wzwyż
2004
115 Kaja Szeremeta STO
115 Zofia Ruminkiewicz STO
110 Julia Dobranowska STO
60m
2003
!!! 8,24 Kamil Baran SP2
8,69 Michał Kulpa SP3
8,76 Bartosz Stukan SP2
2004
8,84 Kacper Kozaczuk OKA Słupsk
9,22 Szymon Bąk SP3
9,26 Dominik Olesiak MKS Święc Sławno
2005
8,93 Sebastian Kulczyk MKS Święc Sławno
9,08 Jan Gostomczyk MKS Święc Sławno
9,20 Kewin Małek OKA Słupsk
2006
9,44 Aleksander Nurkowski LKS Jantar Ustka
9,52 Krystian Bojarczyk SP6
9,84 Jakub Wilczewski MKS Święc Sławno
2007
!!! 9,22 Kajetan Kosicki AML
9,88 Szymon Wziątek KS ‚Dębnickie Orły” Dębnica Kasz.
10,43 Wiktor Stępień MKS Święc Sławno
2008
10,83 Dominik Sałata AML
skok w dal
4,44 Bartosz Stukan SP2
4,38 Mikołaj Kulawski SP2
4,36 Kamil Baran SP2
2004
4,13 Jakub Małek SP2
3,93 Jakub Bądzelewski SP2
3,86 Oliwier Dyś SP2
2005-2006
3,71 Wiktor Sawicki SP2
3,65 Kewin Małek AML
3,60 Aleksander Nurkowski LKS Jantar Ustka
2007
3,53 Szymon Wziątek KS „Dębnickie Orły” Dębnica Kaszubska
3,16 Wiktor Stępień MKS Święc Sławno
2,52 Błażej Szczecina KS ‚Dębnickie Orły” Dębnica Kasz.
2,70 Kacper Grzenkowicz KS ‚Dębnickie Orły” Dębnica Kasz.
2,40 Maciej Bujwid KS ‚Dębnickie Orły” Dębnica Kasz.
2,38 Igor Minko KS ‚Dębnickie Orły” Dębnica Kasz.
1,90 Marcel Reinert KS ‚Dębnickie Orły” Dębnica Kasz.
piłka 1 kg
8,20 Mariusz Janik SP2
7,40 Adrian Cieslik OKA Słupsk
7,20 Adam Nowak SP2
2005-2006
8,70 Sebastian Kulczyk MKS Święc Sławno
7,50 Jan Stasiołek SP3
7,00 Szymon Biernat MKS Święc Sławno
skok wzwyż
!!! 153 Gracjan Leśniewski MKS Święc Sławno
135 Mikołaj Maślosz SP3
2004
125 Dominik Olesiak MKS Święc Sławno
115 Oliwier Dyś SP2
2005-2006
!!! 140 Jan Gostomczyk MKS Święc Sławno
115 Michał Drozdowski SP2

 

Gimnazja

60m
1 !!! 8,34 Laura Cieslik G6
2 8,45 Ola Barabasz G4
3 8,50 Julia Nowosadko G3
300m
1 54,56 Aleksandra Suszek G5
2 55,94 Milena Marzenta G5
3 58,09 Marysia Kocioł G5
skok w dal
1 !!! 4,81 Laura Cieslik G6
2 4,58 Zofia Flis G3
3 4,54 Karolina Golańska G5
skok wzwyż
1 !!! 155 Zofia Flis G3
2 140 Julia Antoniak G3
3 140 Joanna Sienkiewicz G4
kula 3 kg
1 8,83 Adriana Wysocka G6
2 8,25 Martyna Bogdanowicz G5
3 7,96 Wiktoria Sander G3
60m
1 !!! 7,50 Arkadiusz Gil G5
2 7,59 Julian Gardzielewski G5
3 7,69 Kamil Sikorski G5
300m
1 51,33 Jan Śmigiel G5
2 51,34 Arkadiusz Gil G5
3 52,65 Jakub Knuth G6
skok w dal
1 5,09 Jan Śmigiel G5
2 5,04 Norbert Romanowski G2
3 5,01 Sebastian Hinz G2
skok wzwyż
1 145 Nikodem Leleniewski G3
2 140 Michał Patrusiewicz G3
3 140 Oliwier Jakubowski G3
3 140 Jan Bockenhein G3
3 140 Seweryn Mikołajko G2
kula 5 kg
1 11,17 Jakub Giedrewicz G6
2 10,54 Krzysztof Piołunkowski G3
3 9,72 Kacper Zacharski G5

 

Udostępnij.