Drugie miejsce w tabeli, bardzo mocny skład, w którym znajdują się jedne z najskuteczniejszych zawodniczek I ligi – to krótka charakterystyka najbliższego rywala Słupi. Zespół Michała Zakrzewskiego czeka bardzo trudny pojedynek. Osłabione brakiem między innymi Patrycji Firkowskiej słupszczanki zapowiadają jednak walkę i twardy bój o dwa punkty.

Słupia Słupsk - Jutrzenka Płock / fot. K.TomasikSzósta kolejka zmagań na zapleczu ekstraklasy zapowiada się niezwykle emocjonująco. Oczy kibiców z pewnością będą zwrócone na dwa spotkania, w których zmierzą się czołowe drużyny ligi. Słupię czeka mecz w Olkuszu, natomiast Sambor podejmie w Tczewie KPR Kobierzyce.

Dla duetu trenerskiego Agnieszka Łazańska – Michał Zakrzewski ten mecz będzie prawdziwym sprawdzianem formy i woli walki. Słupszczanki dobrze rozpoczęły sezon, jednak uczciwie trzeba przyznać, że dotychczasowe rywalki do ligowej elity nie należą. Teraz czas na silnego rywala. W najbliższym spotkaniu nie będzie już więc mowy o jakiejkolwiek kalkulacji, a w starciu z SPRem trzeba zaprezentować swoje największe atuty.

Rywal bowiem to zespół, który od pierwszych spotkań prezentuje wysoką formę i pewnie inkasuje kolejne punkty. Spora w tym zasługa ofensywnych zawodniczek, które stanowią o sile olkuskiego teamu. Wystarczy spojrzeć na klasyfikację najskuteczniejszych szczypiornistek w I lidze, by przekonać się o tym, jak mocna jest siła rażenia SPRu. Pierwsze i czwarte miejsce w tej klasyfikacji zajmują odpowiednio: Alicja Zacharska i Paula Przytuła. To one zagwarantowały drużynie praktycznie połowę z dotychczas zdobytych bramek.

Tym razem czeka je niełatwe zadanie. Patrząc na ligową tabelę można zauważyć, że Słupia to jedna z najlepiej broniących drużyn w całej stawce. Wysoki mur, który tworzą zawodniczki doświadczone i potrafiące grać agresywnie, może okazać się skuteczną bronią w walce z rozpędzoną ofensywą SPRu.

Nastawienie jest zawsze bojowe. Na mecz wyjeżdżamy w okrojonym składzie, ale zamierzamy walczyć o jak najlepszy wynik – zwycięstwo. Trzeba jednak mieć świadomość, że Olkusz to solidny zespół, dobrze poukładany. Sporym zagrożeniem są skuteczne rozgrywające: Przytuła i Zacharska. Jeżeli uda nam się je zatrzymać, to będzie dobrze. Wszystkich kibiców prosimy o duchowe wsparcie w tym ważnym spotkaniu. Życzcie nam zdrowia i zero kontuzji – mówi Agnieszka Łazańska, rozgrywająca i trener słupszczanek.

Spotkanie będzie można śledzić za pośrednictwem portalu Lajfy.com, który przeprowadzi bezpośrednią transmisję internetową.

http://www.lajfy.com/match/index/date/2015-11-14/id/164071

Udostępnij.