W poniedziałek, 9 listopada rozpoczyna się w Słupsku XXI Komeda Jazz Festival – jedno z największych muzycznych wydarzeń na Pomorzu. Wśród Gwiazd m.in. Urszula Dudziak, Krystyna Prońko, Ewa Uryga z New York Jazz Colective oraz Yellowjackets. Ponadto w ramach festiwalu rozstrzygnięty zostanie konkurs kompozytorski promujących młodych kompozytorów muzyki jazzowej. 

plakata słupsk b2a

 XXI Komeda Jazz Festival rozpoczyna się w Słupsku w poniedziałek, 9 listopada i będzie trwał do soboty 14 listopada, następnie przenosi się do Gdańska. W programie poza bardzo ciekawie zapowiadającymi się koncertami z udziałem gwiazd oraz pokoncertowych jam sessions w Annie de Croy, również projekcja filmu, w tym roku będzie to nietuzinkowy „Whiplash” o życiu i pasji młodego perkusisty, który za wszelką cenę chce dołączyć do światowej czołówki. Ponadto wystawy plakatu, fotografii oraz jedyny w kraju IX już Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Komedy, który odbywa się co dwa lata i promuje twórczość młodych muzyków z całego świata.

Leszek Kułakowski, dyrektor artystyczny  XXI Komeda Jazz Festival zaprasza:

Tradycyjnie w listopadzie odbędzie się szczególny, już 21. Komeda Jazz Festival (www.komedajazz.com). Krzysztof Komeda, „Chopin Jazzu” pełni   rolę patrona, Jego muzyka jest kanwą festiwalu. Przez te 20  lat na nowo starałem się definiować i  adaptować do zmieniającej się bardzo szybko rzeczywistości muzykę Krzysztofa Komedy. Myślę, że muzyka Komedy jest ciągle, poprzez swoje piękno i urok, niezwykle atrakcyjna dla słuchaczy. Przez te lata doczekała się wielu zaskakujących interpretacji, aranżacji, przekomponowań, stała się twórczym tworzywem  dla wielu  wybitnych artystów.

Kliknij aby powiększyć

Kliknij aby powiększyć plakat

Gwiazdą 21. festiwalu niewątpliwie będzie jedyna w swoim rodzaju wokalistka, dysponująca fenomenalną techniką wokalną, gwiazda światowego formatu  Urszula Dudziak z  zespołem Superband. Urszula Dudziak współpracowała z Bobby’m McFerrinem, Herbie’m Hancockiem, Wyntonem i Branfordem Marsalisami, Gilem Evansem i Stingiem. Piosenka w interpretacji Urszuli skomponowana przez Michała Urbaniaka „Papaya” stała  się hitem Azji i Ameryki  Południowej.

Na jedyny koncert w Polsce  przylatuje  amerykański zespół Yellowjackets (Russell  Ferrante, Bob Mintzer, Dane Alderson, William Kennedy). Yellowjackets  tworzą genialni muzycy, wirtuozi i showmani, proponujący  energetyczną muzykę inspirowaną fusion, bluesem, R&B,  jazz-rockiem.

W propozycjach XXI KJF również koncert znakomitej wokalistki,      „polskiej   Whitney Houston”, o „czarnej”, niesamowitej barwie głosu Ewy Urygi z amerykańskim zespołem „New York Jazz  Collective”,  ponadto Christpher Dell & Oleś Brothers  zaproponują własne, oryginalne odczytanie muzyki patrona festiwalu „Komeda Ahead”. Bardzo interesująco zapowiada się koncert bluesowy młodych artystów „Drunk Lamb”, z charyzmatycznym wokalistą. Kwartet  prezentuje energetyczny blues z elementami rocka.

Polecam także imprezy towarzyszące XXI KJF jak: wystawa plakatów  „21 lat Komeda Jazz Festival”, projekcja filmu – dramatu muzycznego z 2014 roku „Whiplash”, czy codzienne, nocne jam session w Annie De Croy.

Ważnym elementem KJF w tym roku jest  IX Konkurs Kompozytorski im. K. Komedy promujący młodych kompozytorów. Laureaci konkursu to mieszkańcy m. in. Polski, USA, Brazylii, Japonii i Europy.

Osobiście zapraszam Państwa  na premierowe wykonanie nowej muzyki, którą latem z ogromnym sukcesem prezentowałem we Włoszech na  Ancona Summer Jazz Festival. Będzie to kilkunastoosobowy band  „Leszek Kułakowski Jazz Orchestra ” z special guest Krystyną Prońko. Program festiwalu – różnorodny, interesujący, pełen  koncertów gwiazd. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w święcie jazzu i muzyki Krzysztofa Komedy. Przed nami wiele ekscytujących koncertów. Zatem do zobaczenia!

Dyrektor artystyczny Komeda Jazz Festival

prof. Leszek  Kułakowski

INFORMACJE O SPRZEDAŻY BILETÓW KLIKNIJ TU

Program XXI Komeda Jazz Festival

Poniedziałek, 9 XI g. 18:00, Kino Rejs MCK

Pokaz filmu „Whiplash” reż. Damien Chazelle

Wtorek, 10 XI g. 19:00, Słupski Inkubator Technologiczny

Otwarcie wystawy plakatów KJF

Leszek Kułakowski Jazz Orchestra, special guest – Krystyna Prońko

Wtorek, godz. 22:00, Piwnica ,,Anna De Croy”Jam session

Środa, 11 XI g. 17:00, Herbaciarnia „W spichlerzu Richtera”

Otwarcie wystawy plakatów „21 lat Komeda Jazz Festival”

Czwartek, 12 XI g. 19:00, Pałac Aureus

Blues Band „Drunk Lamb”

Piątek, 13 XI g. 19:00 OT Rondo

Laureaci IX Konkursu Kompozytorskiego im. K. Komedy

Oleś Brothers & Christopher Dell – Ahead Trio – KOMEDA

Piątek, g. 22:00, Piwnica „Anna de Croy” – Jam session

Sobota, 14 XI g. 19:00, Filharmonia i Teatr

Ewa Uryga & New York Jazz Collective

Urszula Dudziak

Otwarcie wystawy fotografii „This is jazz”

Sobota, g. 22:00, Piwnica ,,Anna De Croy”Jam session

Sobota, 21 XI g. 19:00, Filharmonia na Ołowiance – Gdańsk

The YELLOWJACKETS – jedyny koncert w Polsce

Udostępnij.