Charakterystyczne malowidło autorstwa nieżyjącego już słupskiego plastyka Mirosława Jarugi od blisko czterech dekad zdobi budynek, w którym mieści się Teatr Lalki Tęcza. Niestety, w ostatnich latach widoczność baśniowego muralu została znacznie ograniczona przez budynek miejskiego szaletu i budkę transformatorową.

Dyrektor Tęczy, Michał Tramer postanowił zorganizować otwarty konkurs na nową lokalizację, zapewniającą muralowi właściwą ekspozycję. Komisja, w skład której wchodzi konserwator zabytków i plastycy, wyłoni najlepsze zaproponowane przez mieszkańców miejsce, w którym – posiłkując się dokumentacją, zdjęciami i planami – odtworzona zostanie praca graficzna Mirosława Jarugi.

Jerzy Barbarowicz zapewnił, że Teatr Tęcza pokryje koszty związane z reprodukcją muralu, lecz nie ukrywa, że wsparcie lokalnych firm budowlanych i marketów byłoby niezwykle pomocne.

Prace związane z odtworzeniem muralu zaplanowano na wiosnę 2016 roku. Propozycje lokalizacji zgłaszać można telefonicznie pod numerami 59 842 39 35 i 734 430 102, lub mailem na adres theatertecza@gmail.com.

 

Udostępnij.