W czwartek 29 października w Zespole Szkół Samorządowych w Kobylnicy – największej szkole w powiecie słupskim – ponad stu pierwszaków złożyło ślubowanie i zostało pasowanych na uczniów. 

Pasowanie pierwszaków w Kobylnicy. Fot. ZSS Kobylnica

Pasowanie pierwszaków w Kobylnicy. Fot. ZSS Kobylnica

W szkole pojawiła się Pani Jesień (w tę rolę wcieliła się gimnazjalistka Weronika Leszczyńska) i wszystkich kandydatów na uczniów zabrała w podróż do sześciu krain. Jesień przygotowała szereg zadań, którym musieli sprostać młodzi uczniowie. Zdawali egzaminy w ze śpiewania piosenki, recytacji, mądrości, przyrody i uśmiechu. Uczniowie wykazali się również wiedzą  z języka angielskiego i znajomością zasad obowiązujących w szkole. Z wielkim przejęciem wypowiadali  słowa uczniowskiej przysięgi.

Po uroczystym ślubowaniu, które odebrał od uczniów, nauczycieli i rodziców Jan Wild, dyrektor szkoły, nastąpiło symboliczne pasowanie wielkim ołówkiem każdego ucznia.

Leszek Kuliński, wójt Gminy Kobylnica oraz rodzice uczniów obdarowali pierwszoklasistów drobnymi upominkami. Ten dzień pozostanie w pamięci uczniów, ich rodziców i dziadków na długie lata.

Udostępnij.